Zapuszczanie brody stało się teraz modne. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na niegolenie. Trzeba jednak wiedzieć, jak przygotować się do zapuszczania zarostu i w jaki sposób zadbać o włosy brody. Okazuje się, że zarost wymaga stosowania specjalnych kosmetyków.

Kosmetyki do brody: zapachowe olejki

percy noblemanMożna je kupić w sklepach stacjonarnych (najczęściej w tych sprzedających akcesoria kosmetyczne fryzjerskie), ale również w wielu sklepach internetowych (są sklepy online przeznaczone tylko dla brodaczy, gdzie można kupić przeróżne akcesoria). Poza kosmetykami brodacz potrzebuje również odpowiedniego sprzętu. Zarost musi być regularnie czesany, najlepiej dwa razy dziennie i tu przyda się specjalna szczotka do brody lub kartacz. Wśród popularnych marek kosmetyków dla brodaczy na uwagę zasługuje percy nobleman – marka ta zajmuje się produkcją takich kosmetyków jak szampony, olejki, pomady, balsamy i inne. Na pewno ważny jest zakup olejków do brody. Najlepiej kupić od razu dwa olejki, by móc je dobierać w zależności od tego, jakie perfumy będziemy stosować. Olejki mają swoje wersje zapachowe, dlatego bardzo łatwo dopasować je do stosowanych perfum. Głównym zadaniem olejków do brody jest nawilżenie włosów i zapewnienie im powłoki ochronnej. Olejek znajdujący się na brodzie, pokrywa dokładnie włosy, przez co nie tylko lepiej się układają, ale również ulegają zanieczyszczeniu w znacznie mniejszym stopniu.

Włosy brody podatne są nie tylko na zanieczyszczenia pochodzące z jedzenia, ale też nieprzyjemne zapachy np. dym tytoniowy. Zapachy te można niwelować, stosując właśnie olejki do brody. Zapachy olejków mogą być orzeźwiające, owocowe, kwiatowe. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Olejki sprzedawane są w niewielkich objętościach, ale starczają na naprawdę długo.

Related Posts