Od zawsze lubiłam się uczyć. Niezależnie od przedmiotu, dawałam z siebie wszystko i robiłam wszystko, żeby wyciągać jak najwięcej z każdej lekcji i podręcznika. Jednak najbardziej interesowały mnie historie znanych osób, szczególnie wyjątkowych Polaków. Zawsze gdy dowiadywałam się o kimś nowym po raz pierwszy, to lubiłam studiować jego biografię oraz poznawać jego twórczość.

Album o twórczości Stanisława Wyspiańskiego

stanisław wyspiański albumJedną z osób, które zachwyciły mnie najbardziej, był jedyny w swoim rodzaju Stanisław Wyspiański. Ten wyjątkowy twórca z okresu Młodej Polski większości osób, w tym i mnie na początku, kojarzył się jako pisarz. W jakim byłam szoku, gdy po raz pierwszy usłyszałam, że był też wyjątkowym malarzem. Malarstwo zawsze mnie interesowało szczególnie, stąd też analizowałam m.in. obrazy Jana Matejki czy Leonardo da Vinci. Mając więc do czynienia z kimś takim jak Stanisław Wyspiański album z jego twórczością wydawał mi się naturalnie czymś, co powinnam dostać w swoje ręce. Nie tylko po to, by raz sobie go przejrzeć, ale mieć go na własność, by móc w każdej chwili, gdy tego zechcę, spojrzeć do środka i przypomnieć sobie, jak wyglądały obrazy tego wielkiego Polaka. Długo szukałam czegoś takiego, ale moja mama mnie wyprzedziła – wiedząc, czego szukam, sama zaczęła się rozglądać za takim albumem, aż go w końcu znalazła. Przyznać muszę, że natrafiła na bardzo ciekawy i wyjątkowy egzemplarz.

Musiałam kilka dni poczekać, zanim album do mnie dotarł, ale gdy już w końcu mama poinformowała mnie, że książka już u nas jest, to wiedziałam, że zatopię się w nią na kilka długich godzin. Byłam zachwycona każdą stroną albumu. Od tamtej pory Wyspiański jest dla mnie jednym z najciekawszych Polaków, którego historię będę zawsze polecała.

Related Posts