Niektóre kobiety mają ogromny problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Czasami są też przypadki, w których organy miednicze wypadają. Aby temu zapobiegać doskonałym rozwiązaniem jest pessar, który ma za zadanie pomóc kobiecie w tych problematycznych przypadłościach i ulżyć jej w codziennym życiu.

Dobór pessarów dla kobiet

pessary pierścienioweNa całym świecie istnieje wiele chorób oraz przypadłości, które skutecznie mogą uprzykrzać życie. Dla kobiet bardzo często są to przypadki wypadania organów miedniczych albo wysiłkowe nietrzymanie moczu. Należy temu zapobiegać, a doskonałym sposobem na to są pessary pierścieniowe. Czym jest ta rzecz? To po prostu biały krążek będący przyrządem medycznym. Wykonuje się go z miękkiego winylu, czyli PVC, co jest bardzo praktyczne, gdyż ten materiał nie wchłania zapachów. Produkt ten nie zawiera również lateksu. Przy jego stosowaniu należy pamiętać, iż jest on dla jednej użytkowniczki. Warto pamiętać, iż pesser nie wpłynie negatywnie na naszą higienę osobista, a wręcz zapobiegnie niechcianym upławom. Dzięki zaokrąglonym brzegom nie przyssie się do ścian pochwy ani nie musimy go wyjmować w trakcie intymnych zbliżeń. Dodatkowo w związku z zastosowaniem grubszych ścian krążka możemy być pewne, iż nie tylko skutecznie trzyma narządy, ale również zapobiega jego przemieszczaniu w pochwie albo możliwości wypadnięcia. To bardzo praktyczne urządzenie do codziennego użytku powstrzymujące niechciane problemy.

Bardzo wstydliwą przypadłością jest nietrzymanie moczu oraz często zdarzające się wypadanie organów miedniczych. Aby zapobiec tym nieprzyjemny zjawiskom warto wyposażyć się w pesser, który doskonale zapobiega tym problemom. Dzięki temu możemy czuć się swobodnie, a każdego dnia będziemy zapominać, iż nosimy ten krążek.

Related Posts