Być może zdarzyło Ci się kiedyś podczas przejazdu drogą we wsi, że na jezdnię wtargnęło jakieś zwierzę i nie miałeś szans wyhamować. Może być również tak, że na zabrudzonej przez traktor jezdni wpadłeś w poślizg. Skąd wziąć w takim przypadku odszkodowanie? Właśnie po to jednym z obowiązkowych ubezpieczeń jest OC rolnika. Każdy rolnik musi posiadać taki dokument, aby zawsze mieć pewność, że ma zabezpieczenie.

Odszkodowanie z OC rolniczego

odszkodowanie z oc rolnikaJeśli przydarzyła Ci się taka lub podobna sytuacja na jezdni, możesz odzyskać pieniądze za uszkodzony pojazd. Wiadomo, że takie rzeczy trzeba odpowiednio załatwić, dlatego opowiem Ci jak wyglądają formalności. Po pierwsze powinieneś dokumentować wszystko, co przydarzyło się na miejscu wypadku oraz to, jak sprawy się toczą. Odszkodowanie z OC rolnika otrzymasz jeśli Twój ubezpieczyciel dowie się o zaistniałej sytuacji. A co, jeśli nie wiesz czyja jest wina? Chodzi o sprawcę nieustalonego. W takich przypadkach najlepiej skontaktować się z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. To ta instytucja wypłaca pieniądze w takich przypadkach, a następnie na własną rękę zajmuje się odszukaniem sprawcy całego zdarzenia drogowego. Warto dodać, że możesz starać się o ubezpieczenie z OC danego rolnika nawet jeśli Twój pojazd został uszkodzony, lecz nie był w ruchu, tylko na przykład stał zaparkowany na poboczu według obowiązujących przepisów.

Myślę, że w przypadku tego typu zdarzeń otrzymanie ubezpieczenia nie jest trudne. ubezpieczyciel na pewno ma wliczone w poziom ryzyka wystąpienie takich sytuacji. Po to przygotowuje się specjalne fundusze, aby wypłacać takim ludziom. Jeśli sprawca jest nieustalony lub nieubezpieczony pieniądze otrzymasz od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest to bardzo proste.

Related Posts