Mam czwórkę dzieci. Jest to wielka odpowiedzialność, ale chyba każdy rodzic wie jak cudownym uczuciem jest to, że można wychowywać swoje dzieci. O swoje dzieci bardzo dbam i dużo wiem na temat tego jak powinno dobrze się zajmować dziećmi. Dzieci wymagają odpowiedniej troski i uwagi. Zarówno jeżeli chodzi o uczucia, ale też i ciało dziecka.

Każde dziecko powinno nosić buty profilaktyczne

buty profilaktyczne dla dzieckaJedną z rzeczy, którą uważam za podstawę jeżeli chodzi o dbanie o zdrowie dziecka, jest kupowanie im obuwia profilaktycznego. Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważne ono jest, ale na szczęście sięgnęłam po rozum do głowy i teraz już nie wyobrażam sobie szafki na buty dla dzieci bez profilaktycznego obuwia. Moje dzieci noszą obuwie profilaktyczne aż skończą jakieś siedem, osiem lat. Wtedy zawsze kupuję im „normalne” buty, ale mimo tego i tak zdarza się, że czasami i tak nadal potem noszą jeszcze te specjalistyczne obuwie. Muszę przypomnieć o tym, że buty profilaktyczne dla dziecka to nie to samo co buty korekcyjne. Wiele osób używa tych określeń naprzemiennie ale buty ortopedyczne różnią się bardzo od butów profilaktycznych. Buty profilaktycznie nie będą nadawać się dla dziecka, które ma już jakaś wadę stopy. Tego typu obuwie ma zapobiegać jakimkolwiek wadom oraz sprawiać, że stopy dziecka są zdrowe. Buty korekcyjne, jaka sama nazwa wskazuje, mają za zadanie walczyć z wadami stóp i je korygować.

Uważam, że każdy rodzic powinien zainwestować w obuwie profilaktyczne dla swojej pocieszy. W szczególności w pierwszych latach jego życia, ponieważ wtedy jego ciało, w tym również oczywiście stopy, rozwijają się najbardziej intensywnie. Warto wesprzeć rozwój dziecka jak tylko się da, a obuwie profilaktyczne z pewnością takim odpowiednim wsparciem są.

 

Related Posts