Jednym z najważniejszych elementów budowy balkonów albo tarasów, jest poprawne zamocowanie obróbek blacharskich, ponieważ w przeciwnym razie mogą one ulec korozji i w konsekwencji zniszczyć posadzkę oraz beton (szczególnie jeśli nie została poprawnie wykonana hydroizolacja). Jak zatem montować obróbki, aby nie doszło do żadnych zniszczeń? 

Obróbki z blachy – najważniejsza część balkonów

szybkie obróbki blacharskie balkonówObróbki blacharskie mają to do siebie, że nieodpowiednio zamontowane mogą stać się przyczyną zniszczonego balkonu. Warto zatem poznać kilka zasad instalowania tych elementów, aby móc cieszyć się dobrze wykonanym balkonem i uniknąć remontów, które w tym przypadku mogą być naprawdę bardzo drogie. Jedną z najczęstszych przyczyn złego stanu balkonu jest korozja obróbek, która postępuje w błyskawicznym tempie i jest szczególnie trudna co usunięcia, jeśli zaatakowała znaczną część blachy. Jeśli jednak już pojawił się tego typu problem, warto bezzwłocznie skontaktować się z firmą wykonującą szybkie obróbki blacharskie balkonów, która zajmie się remontem wiszącego tarasu. Warto zawsze mieć na uwadze, że zaniedbanie tego problemu może w konsekwencji doprowadzić do wyłączenia balkonu z użytkowania, ponieważ jest on zagrożeniem dla wszystkich, którzy z niego korzystają. Jednak poprawienie obróbek blacharskich nie wystarczy, jeśli doszło do uszkodzenia betonu, gdyż często w przypadku źle zamocowanych obróbek, często występuje problem z niewłaściwym zabezpieczeniem posadzki, czyli hydroizolacji betonu. Jeśli na naszym balkonie doszło do pęknięć, musimy liczyć się z bardzo wysokimi kosztami naprawy.

Wydawać by się mogło, że obróbki zaatakowane korozją nie są groźne dla całego budynku, jednak prawda jest zupełnie inna, dlatego zawsze warto wybierać sprawdzone firmy, które mają doświadczenie w budowie tarasu. Czasami nieco wyższy koszt na początku, może uchronić nas od jeszcze większych zobowiązań finansowych.

 

Related Posts