Sztuka może nas wzruszyć, wywołać nasze oburzenie lub sprawić, ze zadumamy się chwilę nad naszym życiem. Bez względu na to jaka będzie nasza reakcja na jakiś obraz, na pewno nie przejdziemy wobec niej obojętnie. Dlatego tak lubimy mieć obrazy w swoich domach.

Jaki obraz powiesić w salonie?

obraz w ramie na ścianęCzasem jednak zastanawiamy się nad tym, jaki obraz zakupić do naszego domu. Jaki będzie pasował do salonu i czy będzie komponował się z resztą przestrzeni. Warto określić sobie w głowie czego konkretnie szukamy i co będzie spełniało nasze wymagania. Wówczas dużo łatwiej będzie nam podjąć decyzję co do zakupu. Czy przykładowo zdecydujemy się na obraz inspirowany surrealizmem i marzeniem sennym, czy przykładowo na lekkie i przyjemne w odbiorze dzieło impresjonisty. Warto kupując obraz zorientować się w tym jakie style były w sztuce. Wówczas bowiem będziemy mogli stwierdzić, czego szukamy i co naprawdę porusza w jakiś sposób nasze serce. Obecnie nie musimy kierować swoich kroków do galerii sztuki, by obejrzeć sobie jakiś obraz. Równie dobrze możemy bowiem zasiąść przed komputerem. Obecnie wielkie galerie sztuki, jak i te dużo mniejsze, prowadzą swoje aukcje. Aukcje są organizowane w budynkach oraz poprzez internet. Możemy zatem siedząc przed naszym laptopem kontrolować to, za ile zaraz zostanie sprzedany jakiś obraz. Oczywiście gdy kupujemy tego typu rzeczy, to zazwyczaj chcemy mieć obraz w ramie na ścianę. Jednak nie bójmy się kupować samych obrazów. Je można zawsze oddać do oprawienia.

Posiadanie obrazu w domu sprawia, że wnętrze zaczyna nabierać zupełnie innego charakteru. Możemy nie lubić sztuki w ogólnym rozumieniu, ale na pewno niektóre obrazy trafiają w nasze gusta. Jeśli czasem mamy wolną ścianę, której nie potrafimy zagospodarować, warto pomyśleć o kupnie obrazu.

Related Posts