Nowoczesne samochody wymagają nowoczesnego podejścia i wielu nowych metod. Zmiany dokonuje się w wielu elementach, ale i uaktualnia te poprawnie działające o nowe możliwości. Dzieje się tak z funkcją zawieszenia, którą coraz częściej powierza się układom pneumatycznym i wszystkim jego częściom.

Ekskluzywne zawieszenia pneumatyczne

poduszki pneumatyczneZawieszenia pneumatyczne są coraz bardziej wygodne, jednak ich cena stale pozostawia wiele do życzenia. Obecnie stosuje się je głównie w dużych, luksusowych samochodach osobowych oraz SUV-ach. Zapewnia ono jednakowe parametry resorowania bez względu na obciążenie samochodu. Nawet całkowicie załadowane auto może korzystać z pełnego skoku elementów zawieszenia i utrzymuje prześwit. Dzięki temu komfort jazdy bardzo się poprawił. Najprostszy zestaw akcesoriów zawieszenia pneumatycznego zawiera kompresor, poduszki pneumatyczne, zestaw mocujący oraz manometr. Coraz więcej osób przekonuje się do takiego rodzaju zawieszenia, ponieważ zwiększa ono i komfort, i bezpieczeństwo, pojazd porusza się bardziej stabilnie i ma zwiększoną przyczepność, hamowanie jest bardziej efektywne, a pozostałe elementy układu zawieszenia są rzadziej używane. Użytkownicy takiego rozwiązania również chwalą sobie fakt, że koszt eksploatacji się zmniejsza, a cały pojazd utrzymuje ustaloną wysokość i nie wygląda na przeładowany. Instalacja takiego rozwiązania wiąże się z dokładnym zapoznaniem się z jego instrukcją, gdyż posiadając zawieszenie pneumatyczne nie można na przykład opuścić nadwozia, gdy w tym samym czasie mamy otwarte drzwi. Także wymiana kół wymaga wprowadzenia systemu w odpowiedni stan.

Jednak wszystko jest do zrobienia, aby cieszyć się komfortem jazdy i zwiększonym bezpieczeństwem. Wykorzystywanie nowoczesnych udogodnień sprawi, że będziemy cieszyć się jazdą jak nigdy dotąd, a nasz samochód będzie nam służył przez wiele lat. Lepiej zainwestować w niego pieniądze zawczasu, niż potem musieć co chwilę odwiedzać mechaników.

Related Posts