Polska myśl technologiczna ma za sobą wiele ciekawych patentów, które wpisały się na dobre w działalność wielu przedsiębiorstw. Mimo, że nie zawsze są i były doceniane, niosły za sobą szereg ułatwień w procesach produkcyjnych. Niektórym wydaje się, że za każdym nowym wynalazkiem kryje się szereg wysokiej jakości narzędzi. Nie zawsze jednak tak jest.

Zastosowanie młynków proszkowych

młyny do proszkówMielenie materiałów sypkich do jeszcze mniejszych rozmiarów wydaje się niemożliwe. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Młyny do proszków są odpowiedzią na taką potrzebę. Główną zaletą tego rozwiązania jest oszczędność zużywanej energii. To odpowiedniego funkcjonowania urządzenia nie są wymagane dodatkowe wsparcie mechaniczne. Poza zaawansowanym rozdrabnianiem niewielkich materiałów, niezwykle istotne jest również możliwe zastosowanie młynka do intensywnego mieszania, dyspersji, a nawet podgrzewania. Wynalazek ma ogromny potencjał, by zdobyć zainteresowanie i popyt wśród światowych potentatów szeroko pojętej technologii mielenia. We wnętrzu tego niepozornego przedmiotu powstaje magnetyczne pole. Zawdzięcza się to zamontowanemu wzbudnikowi elektromagnetycznemu. Tym samym mielniki wprowadzane są w ruch o intensywnej sile. Ponieważ komora mielenia wykonana jest z tytanu lub stali zachodzą w niej procesy mielenia, rozdrabniania, a nawet suszenia. Sypkie substancje mogą być mielone w różny sposób: na mokro, sucho, do produkcji proszków aktywnych, czy wytwarzania emulsji.

Jakość i skuteczność zachodzących procesów uzależniony jest oczywiście od mocy zamontowanego wzbudnika i komory roboczej. Nie bez znaczenia pozostają kształty i wymiary mielników. Za innowacyjnością młynka przemawiają zatem oszczędności energii i niezawodność. Polska myśl technologiczna w tym zakresie pozostaje niepodważalna.

Related Posts