Słowo dezynsekcja pochodzi z języka łacińskiego. De oznacza tutaj niszczenie i usuwanie, a insectum to po prostu owad. Dezynsekcja to proces, który polega na niszczeniu szkodliwych owadów. Przede wszystkim chodzi tutaj o owady pasożytnicze, które przynoszą wiele szkód w gospodarstwach domowych i nie tylko.

Metody fizyczne, chemiczne, biologiczne i mechaniczne dezynsekcji

dezynsekcja we włocławkuOwady mogą pojawić się w domach jednorodzinnych, ale również w blokach mieszkalnych. Wystarczy jedno zaniedbane, zanieczyszczone mieszkanie, by doszło do inwazji takich owadów jak pluskwy czy rybiki. Rozprzestrzeniają się one bardzo szybko po całym budynku. Pojawiają się też inne owady takie jak mrówki. Problemem mogą być nawet karaluchy, pchły i wszy. W takich pomieszczeniach jak kuchnie często dochodzi do inwazji much. Komary pojawiają się w budynkach przede wszystkim w okresie letnim. Jednak dezynsekcja we włocławku pozwala na pozbycie się niechcianych gości. Można to robić na wiele różnych sposobów. Oczywiście skuteczność tych metod także jest zróżnicowana. Najlepiej skorzystać z oferty firm, które na co dzień zajmują się takimi usługami jak eliminowanie owadów z pomieszczeń mieszkalnych, gospodarskich i innych. Dezynsekcję można przeprowadzić m.in. przy pomocy środków fizycznych. Najbardziej skuteczne są tutaj takie środki jak para wodna, suchy lód. Wykorzystywane jest również promieniowanie UV albo gorące powietrze.

Środki mechaniczne są znacznie bardziej czasochłonne i korzysta się tu z metod wyłapywania owadów, odkurzania, oczyszczania, wytrzepywania. Najbardziej popularne są środki owadobójcze, czyli po prostu pestycydy, które są niezwykle skuteczne, jeśli chodzi o zwalczanie owadów. Rzadko korzysta się z metod biologicznych, które polegają na wykorzystaniu innych organizmów żywych do zwalczania inwazji owadów.

 

Related Posts