Chwilę przed zimą okazało się, że w domu zaczynało strasznie wiać. W tym roku o wiele szybciej zrobiło się brzydko i już na początku września zawijaliśmy się w domu w dwie kołdry, żeby było nam cieplej. Pomyśleliśmy, że trzeba coś z tym zrobić. Nie było jeszcze sezonu grzewczego, więc trzeba było pomyśleć o innych sposobach.

Piana do ocieplenia

ocieplanie pianąMąż znalazł przyczynę zimna w domu. Dach miał jakieś małe dziurki, to przez nie wiało. Wtedy pomyśleliśmy, że natychmiast trzeba ocieplić dach, ponieważ temperatura nie była komfortowa. Zdecydowaliśmy się na ocieplanie pianą, ponieważ jak wyczytaliśmy, był to najszybszy sposób na ocieplenie. Nie mieliśmy czasu na zwlekanie, trzeba było jak najszybciej pozbyć się problemu. Zalety ocieplania pianą są takie, że zajmuje to kilka godzin przy powierzchniach około stu metrów kwadratowych, dlatego jest to bardzo wygodne. Piana ma wysoką izolację, nie przedostanie się przez nią żaden wiatr i z łatwością przykleja się do podłoża. Nie ma ryzyka, że coś się odklei. Po prostu spaja się z dachem. Dlatego też mąż bez wahania wybrał się do sklepu, kupił odpowiednią ilość izolacji i od razu mógł przejść do pracy. Na początku musiał przygotować podłoże, co nie zajęło wiele czasu, żeby następnie skupić się na aplikacji pianki. Taka izolacja nam odpowiadała, od razu sprawdziliśmy bowiem, czy w domu przestało wiać i nie zawiedliśmy się. Spełniała swoje zadanie.

Odkąd ociepliliśmy dach pianą, w końcu mieliśmy ciepło. Nie trzeba było obawiać się brzydkiej pogody. Bardzo nas to ucieszyło i ulżyło nam. W szybki sposób naprawiliśmy defekty naszego domu i mogliśmy ogrzać budynek. Piana to wygodne rozwiązanie, kiedy chcemy działać natychmiastowo i nie możemy sobie pozwolić na zwlekanie. Był to bardzo dobry wybór.

Related Posts