Każdemu właścicielowi zależy na tym, aby jego pupil cieszył się jak najlepszym zdrowiem. Długie spacery i zabawy na świeżym powietrzu to jednak nie wszystko ponieważ w przypadku zdrowia psa, podobnie zresztą jak u człowieka, kluczowe znaczenie dieta o której niestety wciąż często zapominamy. 

Jak karmić psy?

dieta barf dla psaWielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy, że karmiąc psa za pomocą tanich karm dostępnych w supermarketach możemy tak naprawdę zrobić mu krzywdę. Wydaje nam się, że skoro pies chętnie i dużo je to oznacza, że taka karma mu bardzo smakuje, a tymczasem niekoniecznie musi tak być. Tego typu karmy zawierają w sobie mało substancji odżywczych potrzebnych psu do poprawnego funkcjonowania toteż pies potrzebuje zjeść dużo takiej karmy, aby się najeść. Pies do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje przede wszystkim mięsa. Składniki pochodzenia roślinnego powinny stanowić jedynie niewielki procent urozmaicenia jego diety, a jak łatwo zauważyć karmy sklepowe zawierają niestety odwrotne proporcje w których składniki roślinne górują nad tymi mięsnymi. Dieta barf dla psa jest najlepszym wyborem, aby pies mógł cieszyć się doskonałym zdrowiem i kondycją psychiczną. Barf to nic innego, jak surowe mięso, które podajemy naszemu psu. Takie mięso możemy dostać ze sprawdzonych lokalnych ubojni, choć oczywiście najlepiej jest zamawiać je w internecie.

Zamawiając mięso z internetowego sklepu, który specjalizuje się w diecie barf dla psów mamy pewność, że jest to mięso najwyższej jakości. Mięsa w takich sklepach są bowiem bardzo rygorystycznie selekcjonowane i badane pod każdym kątem nim trafi do sprzedaży. Przechodząc jednak na dietę barf powinniśmy to robić stopniowo i z głową, aby nasz pupil przyzwyczaił się do nowszej diety i pozytywnie na nią reagował. Zmiana diety w szybkim czasie da nam widoczne rezultaty w postaci chociażby zdrowszej sierści i pozytywnych zmian w zachowaniu zwierzęcia. 

Related Posts