Świętowaliśmy piątą rocznicę naszego związku w Karkonoszach. Romantyczny wypad do Karpacza zaproponował mi mój partner. Zgodziłam się, z rozrzewnieniem wspominając, iż nasze pierwsze wspólne wakacje spędziliśmy właśnie tam. Od dawna nie byłam w górach, więc wizja urlopu spędzonego w aktywny sposób wywołała u mnie pozytywne nastawienie. Spakowaliśmy walizki i ruszyliśmy na podbój Dolnego Śląska.

Poszukiwanie włoskiej pizzy w polskim Karpaczu

pizzeria karpaczPewnego popołudnia, podczas naszego pobytu w Karkonoszach, zachciało nam się prawdziwie włoskiej, pysznej pizzy. Obydwoje znamy się na dobrej kuchni, więc wiedzieliśmy, czego szukamy. Przejrzeliśmy restauracje polecane w Internecie i aplikacjach mobilnych oraz poprosiliśmy przyjaciół o rekomendacje. Nasz wspólny znajomy szybko stwierdził, że jeżeli chodzi o włoską knajpkę, jaką jest pizzeria Karpacz ma do zaoferowania miejsce, które szczególnie mu zaimponowało. Jego nazwa pojawiała nam się również na przeglądanych stronach internetowych. Postanowiliśmy przekonać się o jakości pizzy na własną rękę. Wnętrze pizzerii było bardzo eleganckie. Szybko znaleziono nam stolik, a my złożyliśmy zamówienie. Nie czekaliśmy długo na jego realizację. Ciasto, sos i wybrane przez nas składniki tworzyły idealną kompozycję. Nie potrzebowaliśmy oliwy ani passaty. Samo danie, które nam dostarczono, stanowiło wystarczającą przyjemność dla podniebienia.

Nasze kubki smakowe spotkały się z królewskim traktowaniem w Karpaczu. Wszystkie elementy, które składają się na dobrą, włoską pizzę zostały perfekcyjnie odtworzone w tej restauracji. Nie chodziło jednak tylko o powtarzalność – oryginalny podpis kucharza, zawarty w pysznym, pomidorowym sosie był na tyle wyrazisty, że nie było mowy o powszechności. Była to najlepsza pizza, jaką jedliśmy.

Related Posts