Jednymi z ulubionych zabawek naszych pociech, i to w różnym wieku, są najczęściej pluszaki. Są miłe w dotyku, może je zabierać ze sobą w podróż i bawić się nimi na wiele sposobów. Warto przy tym również zadbać, żeby miały walor edukacyjny.

Realistycznie wyglądająca maskotka

realistyczne maskotki dla dzieciDla najmłodszych, czyli niemowlaków, pluszak tak naprawdę może być zwyczajny, na przykład w formie tradycyjnego misia. Może być też zaopatrzony w mechanizm uruchomiający kołysankę czy świecące elementy. U starszych sprawdzą się natomiast realistyczne maskotki dla dzieci. Niektóre firmy zajęły się produkcją pluszaków, które wyglądają jak faktycznie istniejące zwierzęta czy owady. Można to nich zaliczyć psy różnych ras czy koty. Dzieci uwielbiają odgrywać różne scenki, więc można zaproponować zabawę w opiekowanie się psem i wyprowadzaniem na spacer. W ten sposób na przykład można powoli uczyć dziecko odpowiedzialności i przygotować ja na pojawienie się czworonoga w domu. Dobrym pomysłem są również pluszaki, które wyglądają jak owady – na przykład pszczoły, osy czy pająki. To doskonały sposób, żeby oswoić dziecko ze światem owadów czy pomóc mu przezwyciężyć strach przed nimi. Takie zabawki mogą również spełniać funkcję edukacyjną, bo w ten sposób można uczyć dziecko jak zachowują się owady, jak wyglądają i jaka jest ich budowa. To świetny sposób na poznawanie otaczającego dziecko świata i tak zdobyta wiedza może się również przydać później w szkole podczas lekcji biologii. To zabawa połączona z nauką i może dać świetne rezultaty.

Pluszaki często są najlepszymi przyjaciół naszych dzieci i często towarzyszą im wszędzie w ciągu dnia. Warto zadbać, żeby taka maskotka była wykonana z dbałością o każdy detal i wyglądała realistycznie, bo dzięki temu zyskuje również sporą wartość edukacyjną.

Related Posts