Dostępnych na rynku metod ogrzewania jest bardzo dużo, począwszy od systemów piecowych, wykorzystujących przetwarzanie energii poprzez spalanie opału, po ogrzewanie z wykorzystaniem prądu, a nawet sposobów pozyskiwania energii cieplnej dzięki promieniowaniu słonecznemu. Zastanówmy się, czy ogrzewanie elektrycznych paneli może być ekonomiczne i satysfakcjonujące?

Nowoczesne ogrzewanie podczerwienią – o panelach grzewczych

panele na podczerwieńStosowanie ogrzewania elektrycznego, jako głównego źródła ciepła w domu, odruchowo budzi w nas obawę o wysokość kosztów – panuje bowiem powszechne przekonanie, że koszt takiego ogrzewania jest wyższy, niż w przypadku ogrzewania opałem w piecu. Okazuje się, że obawy te są nieuzasadnione w przypadku nowoczesnego ogrzewania elektrycznego, wykorzystującemu podczerwień. Panele na podczerwień działają na zasadzie długotrwałego podgrzewania powietrza w przestrzeni, w której zostają zainstalowane. Ogrzewane jest nie tylko powietrze, ale także ściany, przedmioty i osoby, znajdujące się w pomieszczeniu – ciepło rozmieszczane jest równomiernie, eliminując wilgoć i zapewniając stałą temperaturę w każdym zakątku pomieszczenia. Powietrze nie ulega przy tym wysuszeniu, jak w przypadku tradycyjnych form ogrzewania. System optymalnego ogrzewania i długotrwałego utrzymywania temperatury sprawia, że koszty poboru energii nie są wysokie – jest to system oszczędnego poboru energii. I ostatnia kwestia – atrakcyjność wizualna paneli grzewczych. Dostępne są panele szklane, w formie pięknych obrazów i zdobionych płyt.

Z pewnością czasy, gdy ogrzewanie z wykorzystaniem energii elektrycznej było nieefektywne i kosztowne, odchodzą w niepamięć. Obecne systemy grzewcze elektryczne, szczególnie, gdy wsparte są wykorzystaniem najnowszej technologii – do których z pewnością należy podczerwień – to rozwiązanie ekonomiczne i bezpieczne.

 

Related Posts