Styl nowoczesny przeważa w większości naszych wnętrz. Obecnie modna jest prostota, minimalizm i surowość. Wybieramy w większości nieskomplikowane meble, uzupełniając je designerskimi dodatkami. Jaka lampa będzie najlepiej pasować do takiego wnętrza?

Najmodniejsza nowoczesna lampa

modne lampy nowoczesneNowoczesne oświetlenie jest bardzo proste lub wręcz przeciwnie – może zaskakiwać niespotykanymi formami i pomysłami. Często nowoczesne lampy maja formy geometryczne, są raczej proste i oszczędne w detalach, ozdobach i kolorach. Ale zdarzają się także całkiem odmiennie, fantazyjne lampy, świadczące o bardzo bogatej wyobraźni projektanta. Można mieć w salonie np. świecącego jamnika, zwisający z sufitu kapelusz czy lampkę przypominającą szklankę z mlekiem. Do pokoju dziecka świetnie nada się lampa w kształcie misia, a u nastolatka sprawdzi się oświetlenie przypominające klawisz komputera. Obecnie modne lampy nowoczesne wykonane są najczęściej z metalu, szkła czy aluminium. W bogatej ofercie sklepów z oświetleniem znajdziemy zarówno żyrandole, lampy stojące, kinkiety, plafony czy lampki nocne. Jednak lampy nie musimy wcale kupować. Jeśli lubimy majsterkowanie rozejrzyjmy się wokół, a może znajdziemy stare, niepotrzebne rzeczy, które posłużą nam do zrobienia własnej, niepowtarzalnej lampy. Nowoczesne oświetlenie to także światło punktowe, listwy led czy dekoracyjne podświetlenia półek. Wszystkie one są bardzo modne, warto jednak zwrócić uwagę czy pasują do naszego wnętrza i czy są spójne z meblami i innymi dekoracjami, tak by tworzyły stylową całość. 

Nowoczesne lampy mają najróżniejsze kształty i nie raz naprawdę zadziwiają swoją formą. Wiele z nich jest swoistym, unikalnym dziełem sztuki. Wśród rozmaitych ofert każdy znajdzie coś pasującego do jego gustu i wnętrza nie wydając przy tym majątku.

Related Posts