Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej zażywamy relaksujących kąpieli i odprężamy się. Jednak przede wszystkim jest to pomieszczenie nastawione na funkcjonalność i na minimalizmy, który objawia się poprzez meble.

Jak wyposażyć naszą łazienkę?

zestawy mebli łazienkowych z umywalkąZazwyczaj wstawiamy do łazienki bardzo minimalistyczne meble. Kupujemy jakąś szafkę na najpotrzebniejsze przybory, umywalką i ewentualnie półki, na których ustawiamy nasze kosmetyki. Do tego oczywiście prysznic lub wanna, sedes  i na tym tak naprawdę się kończy. W łazience nie potrzebujemy niczego innego. Jakie jednak meble kupić, by prezentowała się ona ładnie, a zarazem przestronnie? Nawet przy tak małej ilości mebli można przesadzić. Możemy zdecydować się na zbyt mocną kolorystykę, na zbyt masywne meble i za dużą ilość dodatków. Dlatego warto to wszystko wybierać i kupować z głową. Przykładowo mamy gotowe zestawy mebli łazienkowych z umywalką. Warto wybrać zestaw w kolorze białym. Sprawi on, że cała łazienka będzie wydawała nam się optycznie większa i przestronniejsza. Poza tym umywalki zazwyczaj są białe, więc wszystko będzie się idealnie komponowało. Szafki warto wykorzystać maksymalnie. Im mniej rzeczy stoi na otwartej przestrzeni, tym łazienka prezentuje się lepiej. Dlatego czasem możemy dokupić jakąś dodatkową szafkę, w której umieścimy różnego rodzaju detergenty i środki czystości, które najczęściej mają swoje miejsce właśnie w łazience. To pomieszczenie łatwo urządzić, ale powinniśmy stawiać przede wszystkim na funkcjonalność i minimalizm.

Meble łazienkowe powinny być proste i nieprzekombinowane. Czasem bowiem w łazience chcemy chwilę odpocząć, wziąć dłuższą kąpiel i się zrelaksować. Jest to możliwe dzięki prostej przestrzeni, która nas nie przytłacza i daje poczucie wewnętrznego spokoju.

 

Related Posts