W Polsce produkuje się całkiem sporo odzieży, która trafia także na rynki zagraniczne. By produkcja odzieży odbywała się szybko i masowo, a przede wszystkim powtarzalnie, to trzeba zaopatrzyć przedsiębiorstwo w niezbędne urządzenia. Zawsze potrzebne jest odpowiednie odmierzenie danej tkaniny.

Sprawdzanie, odmierzanie i przewijanie różnych tkanin

przewijarki tkaninOdmierzanie ręczne odchodzi powoli do lamusa, choć są w sprzedaży specjalne maszyny nawijające, dzięki którym można z dużą łatwością odmierzać tkaniny ręcznie. Teraz stosuje się raczej zautomatyzowaną pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych, wykorzystując wysokiej jakości sprzęty zaawansowane technologicznie. Na polskim rynku można znaleźć np. przewijarki tkanin, które odmierzają materiał z dużą dokładnością. Przewijarka ma za zadanie nie tylko przewinąć materiał przez rolkę i odmierzyć odpowiednią jego część potrzebną do produkcji. Przeciwnie – zadaniem przewijarki jest też sprawdzenie długości tkaniny i oczywiście odcięcie jej w odpowiednim miejscu. Belka w takich przewijarkach mocowana jest bardzo szybko i bez żadnych problemów. Dużą zaletą przewijarek tkanin jest to, że można swobodnie regulować prędkość takiej przewijarki. Konstrukcja wykonywana jest zazwyczaj z aluminium, bo jest to materiał trwały i neutralny dla różnych tkanin. Można przewijać i odmierzać tkaniny bawełniane, lniane, poliestrowe i znacznie więcej.

Każde przedsiębiorstwo może indywidualnie dopasować parametry konkretnej maszyny. Dzięki temu maszyna będzie dostosowana do trybu pracy danego zakładu produkcyjnego. To z kolei zapewnia wysoką jakość przygotowywanych z tkanin produktów. W sieci można znaleźć wiele filmów, które pokazują, jak dokładnie pracuje przewijarka tkanin. Jest to maszyna niezbędna w firmach zajmujących się produkcją wyrobów z różnych tkanin.

Related Posts