Od jakiego czasu chodziło mi po głowie zapoczątkowanie nowej formy aktywnego wypoczynku, który od wielu lat nie jest mi obcy i pozwala zachować siły witalne mojego organizmu. Po przeszukaniu kilkunastu stron w Internecie, spotkaniach z przyjaciółmi i znajomymi wybór padł na coś niezwykle intrygującego – postanowiłem spróbować swoich sił we wspinaczce.

Podstawowe zasady kursu wspinaczkowego

kurs wspinaczkowyNa początku swojej nowej sportowej drogi, postanowiłem zadbać o to, aby w odpowiedni sposób się przeszkolić, dlatego też, po wpisaniu kilku popularnych fraz w wyszukiwarkę internetową znalazłem odpowiedni kurs wspinaczkowy dla początkujących w moim mieście. Po opłaceniu wszelkich formalności i skontaktowaniu się z właścicielami szkoły postanowiłem, że jeszcze tego samego dnia rozpocznę swoją przygodę z nowym sportem. W tym celu udałem się na ściankę wspinaczkową i wraz z innymi członkami, rozpocząłem swój kurs. Instruktor podzielił się z nami cenną wiedzą, zarówno praktyczną, jak i teoretyczną. Nauczyłem się podstawowych nazw, opanowałem słowniczek wspinaczkowy, nauczyłem się korzystać ze sprzętu, opanowałem podstawowe czynności i zasady, które w późniejszym czasie okazały się niezbędne na szlakach wspinaczkowych. Po odbyciu sześciodniowego kursu, wraz z innymi członkami naszej grupy postanowiliśmy sprawdzić „w terenie” nasze nowe umiejętności. W tym celu, wraz z naszym instruktorem wyjechaliśmy w Tatry, gdzie pod jego czujnym okiem mogliśmy cieszyć się nowym sposobem spędzania wolnego czasu. Podczas tego wyjazdu zdobyliśmy nasze pierwsze doświadczenia w tym jakże ciekawym sporcie. Okazało się, że wspinaczka stanowi nie tylko ciekawy zamiennik na spędzanie wolnego czasu, ale jest również doskonałą okazją do zawarcia znajomości. W krótkim czasie zaprzyjaźniłem się ze wszystkimi członkami mojej grupy i mogłem w najbardziej sprzyjających okolicznościach cieszyć się piękną przyrodą, wspaniałymi przyjaciółmi oraz nowym i fascynującym sportem.

Decyzja o tym, aby rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką, okazała się jedną z najlepszych w moim życiu. Gdy udałem się w góry po razy pierwszy, już jako żółtodziób zrozumiałem, że ten sport okaże się dla mnie najlepszą i najbardziej satysfakcjonującą rozrywką, jaką kiedykolwiek mogłem podjąć. Wspinaczka to nie tylko sport i wspaniałe fizyczne zmęczenie, to również intrygujący sposób życia.

 

Related Posts