Zdanie prawa jazdy nie należy łatwych rzeczy, ponieważ dla niektórych kursantów trzydzieści godzin spędzonych za kierownicą z instruktorem, to zdecydowanie za mało na pewną jazdę. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z autem, egzamin jest okupiony ogromnym stresem. 

Kto korzysta z kursów doszkalających? 

kursy doszkalające na prawo jazdy krakówMłodsze osoby łatwiej znoszą stres i szybciej się uczą niż starsze, dlatego zdanie prawka jest dla nich łatwiejsze. Statystycznie za pierwszym razem egzamin na prawo jazdy zdaje aż sześćdziesiąt pięć procent kursantów, czyli bardzo dobry wynik. Pozostała część osób musi ponownie wykupić termin na egzamin i poćwiczyć jazdy, aby zdać jak najszybciej. Kursy doszkalające na prawo jazdy Kraków organizuje w każdej szkole nauki jazdy. Instruktor ma obowiązek przyjąć takiego kursanta i zadbać o jego wyszkolenie. Kurs powinien trwać minimum dziesięć godzin, a w zależności od potrzeb przyszłego kierowcy, można zwiększyć ilość godzin. Ważne, aby po wyjeżdżonych dodatkowych godzinach, kierowca czuł się pewnie i nie popełniał dyskwalifikujących błędów. W trakcie egzaminu na prawo jazdy mamy pewien margines błędu, który obejmuje drobne potknięcia jak na przykład nie włączenie kierunkowskazu w trakcie skrętu, lub nie zapalenia świateł mijania. Na kursie głównie odbywają się jazdy po mieście i placu manewrowym, na którym wiele osób oblewa egzamin. Teorię każdy przyszły kierowca musi sam opanować i jest ona ogólnie dostępna dla każdego zainteresowanego prawem jazdy. 

W Krakowie egzamin zdamy tylko w OSK, a kursy możemy odbyć w jednej z krakowskich szkół jazdy. Kursanci, którzy nie czują się wystarczająco pewnie, aby przystąpić do egzaminu mogą od razu po właściwym kursie dokupić ten doszkalający i dopiero zarezerwować termin na praktyczny i teoretyczny egzamin. 

Related Posts