Warto wiedzieć, że w nasiona konopi nie inwestują tylko hodowcy, ale przede wszystkim kolekcjonerzy, osoby parające się gastronomią, a także małe i duże firmy, które zajmują się wyrobem produktów konopnych. Toteż ich sprzedaż jest zupełnie legalna.

Niedrogie pestki marihuany

tanie nasiona konopiDla wielu zabrzmi to dziwnie, ale kolekcjonerzy nasion marihuany są na całym świecie. Tworzą oni swego rodzaju społeczności, gdzie nie tylko dzielą się doświadczeniami, ale także wymieniają i odsprzedają między sobą, co najlepsze odmiany. Kolekcjonowanie nasion jest w pewnym sensie jak filatelistyka – albowiem nigdy nie zabraknie nowych okazów, ani ziaren, które bardzo ciężko zdobyć. Najlepsi kolekcjonerzy mają w swoich zbiorach tysiące ziaren, niemal z całego świata, a trzeba zaznaczyć, że takie duże zbiory wcale nie oznaczają dużego wydatku. Albowiem tanie nasiona konopi to standard na rynku. Jest bardzo niewiele odmian, które kosztują co najmniej kilkadziesiąt złotych, a zdecydowanie przeważają te, które kosztują kilka lub kilkanaście. Oczywiście droższe są nasiona żeńskie, ponieważ tylko one są zdolne do wydania plonu. Natomiast nasiona męskie i puste są bezwartościowe. Ziarna marihuany przydają się także w gastronomii, zwłaszcza w daniach kuchni azjatyckiej, a ta, jest przecież popularna niemal w każdym kraju. Z nasion wykonywane są niektóre kosmetyki konopne, a także domowej roboty kadzidła. Jak widać, możliwości zastosowania nasion jest bardzo dużo i nie każdy kupujący to potencjalny hodowca, a wręcz odwrotnie.

Koszt nasion jest bardzo niski, toteż nie ma się czemu dziwić, że klienci zaopatrują się w nie, w dużych ilościach. Bardzo mały odsetek stanowią natomiast osoby kupujące pojedyncze ziarna, zapewne dlatego, że zakup większej ilości jest dużo bardziej opłacalny.

Related Posts