Mówi się, że mężczyźni w pewnym wieku mają dziwne pomysły. Do tej pory tylko się z tego śmiałam. Aż do czasu, kiedy nie spotkało mnie to osobiście. Mój mąż – zawsze spokojny i poukładany, nagle zaczął rozwijać swoją nową pasję – to to dość niecodzienną! Po początkowym niedowierzaniu, musiałam to w końcu zaakceptować. Powiem więcej – sama złapałam bakcyla!

Dobra cena krzemienia pasiastego

krzemień pasiasty w dobrej cenieCo zatem sprawiło, że mój mąż spędza w odosobnieniu długie godziny? Kwestia ta dopiero niedawno ujrzała światło dzienne. Okazało się, że jego wielką pasją stała się geologia. Byłam bardzo zaskoczona i z początku nastawiona dość sceptycznie. Bo jak inaczej podejść do osoby, która do niedawna cały czas wolny spędzała przed telewizorem? Pokój wkrótce zapełnił się fachową literaturą dotyczącą kamieni, pochodzenia skał, a nawet wyrobów jubilerskich. Wkrótce doszły do tego najróżniejsze kamienie. Kolekcja wciąż się powiększała, jednak wciąż nie była kompletna. Mężowi bardzo zależało na obecności w zbiorze krzemienia pasiastego. Wtedy wkroczyłam do akcji. Na własną rękę rozpoczęłam poszukiwania. Kiedy po wielu tygodniach trafiłam na krzemień pasiasty w dobrej cenie, nie wahałam się ani chwili. Kupiłam ten piękny okaz od kolekcjonera. Podobni coraz częściej można krzemienie dostać w sklepach, ale trzeba „polować” na okazyjne ceny. Ten kamień wygląda niby przeciętnie, ale może w prostocie tkwi jego siła? Szara barwa przechodzi nawet w grafit, a całość przecinają wąskie pasy ciemniejszej barwy. Podobno krzemienie stały się teraz modne w przemyśle jubilerskim. Wiele osób pragnie je mieć.

W ten sposób marzenie o pięknym kamieniu zostało spełnione. I pomyśleć, że sama się do tego przyczyniłam! Ta pasja jednak wciąga – i to na dobre. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspaniałych okazów do zdobycia. Tymczasem podziwiamy to, co mamy.

Related Posts