Najczęściej śpimy w tym, w czym jest nam wygodnie. Jedni śpią nago, w samej bieliźnie, w podkoszulku, albo w krótkich spodenkach w komplecie z koszulką. W lecie zakładamy lżejsze piżamy, a zimą lubimy się otulać w cieplejsze materiały, które nas dodatkowo grzeją w zimne noce.

W jakiej koszuli można spać?

koszule nocneNajlepszym materiałem na piżamę jest bawełna, ponieważ jest to lekki i przewiewny materiał, który jest przyjemny dla skóry i doskonale wchłania wodę. W takiej piżamie się nie spocimy, ani nie zmarzniemy. Kobiety wybierają najczęściej do spania długie podkoszulki, albo koszule nocne do kolan, lub do kostek. Choć w lecie czasem najlepiej spać bez niczego, bo jest tak gorąco, to lepiej mieć na sobie choć cienki kawałek materiału. Koszule na zimowe noce, są szyte z flaneli, czyli grubszej z delikatnym meszkiem bawełny, albo z polaru, który jest ciepły, ale nie przepuszcza wody, przez co możemy się spocić w trakcie snu. Damskie koszule mogą być na cienkich ramiączkach, z krótkim, albo z długim rękawem. Niektóre są wkładane przez głowę jak klasyczne podkoszulki, a inne zapinane na guziki po środku. Wybór zależy tylko od naszych preferencji, ponieważ każdy model jest praktyczny i uszyty z bezpiecznych materiałów. Wybierając się w góry, z pewnością zabierzemy ze sobą koszulę z grubej flaneli, bo czasem sama kołdra nie jest w stanie nas ochronić przed zimnym mikroklimatem. Często na materiale koszuli są umieszczane kolorowe nadruki, albo prasowanki z postaciami z bajek w modelach dla dzieci.

Zakup koszuli nocnej nie jest dużym wydatkiem, ponieważ kosztuje ona zaledwie od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych i starczy nam na wiele nocy. Sklepy z bielizną posiadają ich największy wybór, ale znajdziemy je także w wielu sklepach odzieżowych.

Related Posts