Piękne zdrowe zęby przyczyniają się do lepszej jakości życia i poprawiają samopoczucie. Zdrowy, jasny uśmiech ma pozytywny wpływ na cały organizm, środowisko i zwiększa poczucie własnej wartości. Ludzie o prostych zębach są postrzegani przez społeczeństwo jako sympatyczni i atrakcyjni.

Czym zajmują się ortodonci?

OrtodontaOrtodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się rozwojem, wykrywaniem i leczeniem zaburzeń rozwojowych i dysfunkcji szczęki. Cel leczenia ortodontycznego to przede wszystkim proste zęby, promienny uśmiech i normalne funkcjonowanie narządu żucia. Ortodonta i stomatolog pomagają pacjentom poprawić zdrowie jamy ustnej, ale na różne sposoby. Stomatologia jest szeroką specjalnością medyczną, która zajmuje się zębami, dziąsłami, nerwami i szczękami, podczas gdy ortodoncja jest specjalnością w stomatologii, która koncentruje się na korygowaniu zgryzu i zębów. Ważną różnicą jest to, że wszyscy ortodonci są dentystami, ale nie wszyscy dentyści są licencjonowanymi ortodontami. Zwłaszcza we wczesnym wieku ważne jest, aby ortodonta rozpoznał możliwe odchylenia i przeprowadził leczenie we właściwym czasie. Terminowe usunięcie nieprawidłowości zapobiega przeciążeniu zębów, które mogże prowadzić do utraty zębów w krótkim czasie lub do długoterminowych skutków zdrowotnych Kolejnym pozytywnym efektem leczenia ortodontycznego jest fakt, że dzieci rozwijają silną świadomość codziennej opieki stomatologicznej podczas leczenia ortodontycznego.

W ostatnich latach liczba terapii u dorosłych pacjentów gwałtownie wzrosła. Dopracowane techniki i nowoczesne materiały pomagają dziś dorosłym osobom w dyskretnym leczeniu krzywego uzębienia. Warto więc zadbać o zdrowy zgryz, co przekłada się także na zwiększoną pewność siebie i atrakcyjność.

Related Posts