W sytuacji, gdy nie mamy pomysłu na prezent przykładowo z okazji urodzin, rocznicy ślubu, jubileuszu czy nawet alternatywy zamiast kwiatów weselnych, świetną i bardzo uniwersalną opcją jest zamówienie karykatury. Pomysł ten jest coraz bardziej popularny, jednocześnie cieszy oraz zaskakuje i rozbawia obdarowanych. Co będzie potrzebne do zamówienia tak oryginalnego dzieła? Gdzie znajdziemy dobrego karykaturzystę?

Gdzie zamówić karykaturę?

karykatura ze zdjęciaAby sprezentować najbliższym upominek w formie własnego wizerunku, należy odpowiednio wcześniej wyszukać najlepiej w internecie bądź z polecenia znajomych osobę, która w profesjonalny sposób podejdzie do tematu. Warto przed zamówieniem pracy zapoznać się z dotychczasowymi dziełami karykaturzysty, by uniknąć wyboru osoby, która nie do końca posiada talent malowania. Gdy już tę kwestię będziemy mieli za sobą, trzeba będzie poszukać ciekawych zdjęć osób, które będą bohaterami karykatury. Ważne, aby były dosyć wyraźne, ponieważ w ten sposób można odwzorować dokładnie każdy szczegół. Aby karykatura ze zdjęcia była dopracowana należy również pomyśleć nad tłem obrazu, rodzajem materiału, jaki ma być użyty do jego wykonania, a także wielkością formatu, który będzie najbardziej odpowiedni do okazji. Wszystkie kwestie należy podczas zamówienia ustalić z karykaturzystą. Jaki jest koszt wykonania karykatury? Oczywiście będzie on zależny od wybranego przez nas formatu oraz użytej techniki. Najczęściej karykatury powstają za pomocą ołówka, pasteli, lub węgla.

Karykatura nie tylko przedstawia w lekko żartobliwy sposób osobę lub kilka osób, ale również jest piękną pamiątką dla obdarowanego na bardzo długi czas. Dodatkowo zawieszona w widocznym miejscu, za każdym razem będzie wywoływała uśmiech na twarzy domowników, a każdy zaproszony gość z pewnością nie przejdzie obok niej obojętnie.

 

Related Posts