Już od pierwszych tygodni ciąży kobieta obserwuje zmiany w swoim ciele. W niej kształtuje się nowe życie, dlatego organizm dostosowuje się do nowego stanu, stwarzając dogodne warunki do jego rozwoju. Przyszła mama dostrzega zmiany w swoim samopoczuciu, a po niejakim czasie – w wyglądzie zewnętrznym. Jeszcze większa rewolucja następuje po narodzinach potomka.

Karmienie to nie problem!

specjalna bielizna do karmieniaPo przyjściu dziecka na świat okazuje się, że życie z dnia na dzień diametralnie się zmieniło i trzeba nauczyć się wielu nowych rzeczy. Należy przyswoić sobie czynności, których nigdy wcześniej się nie robiło. Dotyczy to w sposób szczególny pierwszego dziecka, które jest zawsze największą niewiadoma dla rodziców. Na szczęście zdecydowana większość kobiet szybko dostosowuje się do nowych wyzwań i z dużą wprawą przyswaja sobie nieznane dotąd obowiązki. Tak jest na przykład z karmieniem. Korzyści płynące z karmienia piersią podkreślane są przez wszystkich lekarzy, dlatego warto jak najdłużej odżywiać noworodka w ten właśnie sposób. Pomocna w tym okazuje się specjalna bielizna do karmienia, która zapewnia komfort zarówno matce, jak i dziecku. W ciąży nosi się specjalną odzież. W okresie po narodzinach maleństwa również warto stawiać na rozwiązania przydatne w czasie karmienia. Piersi wówczas stają się większe, dlatego potrzebny jest biustonosz w odpowiednim rozmiarze.

Jednocześnie musi on być na tyle miękki i wygodny, by ułatwiać dziecku korzystanie z jego naturalnego posiłku w każdej chwili, gdy ma na to ochotę. Nie może być mowy o fiszbinach czy niedelikatnych tkaninach, które mogłyby podrażniać skórę maluszka. W przypadku bielizny do karmienia wystarczy odpiąć jedną z miseczek i maluch natychmiast ma dostęp do piersi. To wygodne rozwiązanie dla matki, która nie musi zdejmować całego biustonosza.

Related Posts