Każda pora roku ma swoje uroki, ale nie każda pozwalana na siedzenie w ogrodzie i podziwianie jej uroków. Zwykle dzieje się to latem i jesienią, kiedy temperatura powietrza pozwala na taki bezruch. Nawet jeśli na tę okoliczność trzeba opatulić się ciepłym kocem, co zwykle ma miejsce jesienią, to warto, bo nic nie zastąpi widoku jesiennych barw, którymi hojnie obdarza nas natura.

Wygodne meble w ogrodzie

wygodne krzesło ogrodoweJeśli przydomowy ogród ma być przedłużeniem domowej siedziby, to oprócz roślinnego zagospodarowania, trzeba go wyposażyć w wygodne meble ogrodowe. Nie stanowi to wielkiego problemu, bo wybór na rynku jest ogromny. Wystarczy przejść się po marketach, czy galeriach, aby znaleźć wygodne krzesło ogrodowe lub cały komplet. Takich ofert nie brak również w internecie. Różne pomysły, różne zestawy i różne ceny. Za gotówkę i na raty. W ogrodowych kompletach znajdziemy krzesła, fotele lub ławy. Oczywiście musi być stół: okrągły, owalny lub prostokątny. No i huśtawka! Jedno lub wieloosobowa, bardziej lub mniej „wypasiona” ale niezbędna w każdym ogrodzie. Już sam widok takiej huśtawki jest nieodpartym zaproszeniem do relaksu. Kiedy już się na niej usiądzie, to można do woli bujać się na ziemi i w obłokach. Jeśli zaś jesienne barwy liści rozświetlają promienie słoneczne, to taką chwilą można delektować się bez końca. Zatem, żeby wyposażyć ogród w meble, trzeba uruchomić wyobraźnię.

Meble powinny być wkomponowane w wystrój ogrodu. Nie powinny w nim dominować, ale powinny zachęcać do wypoczynku. No i żeby koniecznie znalazła się w nim huśtawka. Ważny jest materiał, z którego meble są zrobione. W ogrodzie ma to nawet większe znaczenie niż w mieszkaniu, bo przyroda nie znosi fałszu i tandety. Trzeba więc wybierać spośród naturalnych surowców, chociażby takich, jak ratan czy wiklina.   

Related Posts