Dużą zaletą stosowania materacy piankowych jest to, że można stosować je na wszelkich stelażach, również tych sterowanych elektrycznie. Mogą też być stosowane na stelażach sterowanych manualnie. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że istnieją wersje materacy poliuretanowych, które wskazane są do stosowania u osób, u których mogą pojawić się odleżyny.

Lekkie, łatwe w przenoszeniu materace z pianki

materac piankowy 10 cmA to wszystko dzięki niskiej wadze materaca piankowego. W przeciwieństwie do materacy sprężynowych materace piankowe są lekkie i z łatwością można je przenosić. Dzięki niskiej wadze materace piankowe są łatwe w transporcie, przenoszeniu, podnoszeniu. Jeśli materac ma niewielką grubość, to istnieje możliwość zwinięcia go w rulon! Ma to duże znaczenie, jeśli umieszcza się materac na stelażu podnoszonym do góry (zazwyczaj by uzyskać dostęp do miejsca przechowywania pościeli). Taki materac piankowy 10 cm bez wątpienia spełni swoje funkcje i zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Nie da się ukryć, że łatwo podnosi się materac, który waży od 12 do 15 kg niż materac, którego waga wynosić może nawet 40 czy 50 kg. Oczywiście dla młodzieży, osób w średnim wieku waga materaca może nie mieć tak dużego znaczenia, bo i tak poradzą sobie z jego przenoszeniem. Dla osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych ma to jednak ogromne znaczenie. W związku z tym materace piankowe są coraz częściej wybierane przez klientów. Można zamówić je online, ale najpierw trzeba dokładnie zmierzyć, jaki materac jest potrzebny.

Chodzi o to, by jak najlepiej dopasować materac do łóżka, na którym będzie się znajdował. Znaczenie ma też grubość materaca piankowego. Im cieńszy materac z pianki poliuretanowej, tym łatwiej go zwinąć. W przypadku grubszych materacy będzie to trudniejsze lub niemożliwe do wykonania.

 

Related Posts