Piękna wiosenna pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Spacery z dziećmi, odwiedzanie placów zabaw, zachęca do ruchu. Nie koniecznie trzeba uprawiać sport aby aktywnie fizycznie spędzić ten czas na dworze. Zwłaszcza jeśli rodzic jest już zmęczony po całym dniu pracy i obowiązków domowych. Są na szczęście sposoby aby i zmęczony rodzic i aktywne dzieci były zadowolone.

Samodzielne zrobienie płynu do baniek

płyn do baniek mydlanych 5LProstym sposobem na to aby zająć czymś dzieci na własnym podwórku są bański mydlane. Zapewniam was, że jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu przy niewielkim udziale rodzica. Dzieciaki będą świetnie bawić się goniąc bańki, łapiąc je czy strzelając do nich. Żeby nie dmuchać co chwilę baniek dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Wystarczą do tego plastikowe obręcze. Wystarczy zanurzyć je w płynie a wiatr zrobi za nas resztę. Efekt gwarantowany. Ale najważniejszy w tej zabawie jest płyn do baniek mydlanych 5L. Im jest go więcej tym lepiej. Tym mniejsze ryzyko, że skończy się w najmniej oczekiwanym momencie. Cena za taki płyn o pojemności 5l waha się od 20 do 60 zł. Dlatego warto przygotować go samodzielnie. Wbrew pozorom jest do niego potrzebne niewiele składników. Co więcej większość z nich mamy na co dzień w domu. Trzeba dokupić tylko gumę guar. Za paczkę około 250 gr zapłacimy 20 zł, ale za to będziemy mogli z niej przygotować nieskończoną ilość płynu.

Podstawowym składnikiem płynu jest woda. Nie może być chlorowana. Może być destylowana, mineralna lub po prostu z kranu. Do 2 litrów wody należy wsypać po łyżce stołowej soli, sody oczyszczonej i małą łyżeczkę proszku do pieczenia. Wodę należy zagotować i rozpuścić w niej 2 małe łyżeczki gumy a następnie dolać 140 ml płynu do naczyń. I voilla. Eliksir gotowy.

Related Posts