Sezon grzewczy w wielu miastach w naszym kraju jest powodem do ograniczenia liczby codziennych spacerów. Wiąże się to ze smogiem, który właśnie w tym okresie najbardziej dokucza mieszkańcom. Jednak wcale nie musimy rezygnować ze spacerów. Wystarczy jedynie odpowiednio zabezpieczyć się przed zanieczyszczonym powietrzem. A jest to możliwe dzięki maseczkom antysmogowym. 

Wybór maseczki antysmogowej

maseczka antysmogowa gdzie kupićZanim jednak przejdziemy do korzyści wynikających ze stosowania tego rodzaju maseczek, warto się zastanowić czym tak właściwie jest smog. O tym, że jest szkodliwy nie trzeba mówić chyba nikomu. Wynika to z zawartych w nim związków chemicznych oraz pyłów. Wszystkie te składniki są niezwykle szkodliwe dla naszego organizmu, a skutki nagromadzenia się ich możemy szybko zaobserwować w postaci kaszlu, problemów z oddychaniem, a nawet z układem oddechowym. Nierzadko doprowadzają do dużo poważniejszych chorób takich jak choroby serca, a nawet nowotwory. Dlatego też tak ważne, aby w okresie jesienno-zimowym zabezpieczać się przed zanieczyszczonym powietrzem. Skutecznym sposobem jest właśnie maseczka. Została ona wyposażona w filtr przeciwpyłowy, którego zadaniem jest przepuszczanie do naszego organizmu tylko i wyłącznie czystego powietrza. Warto jednak wiedzieć, że nie każda maseczka będzie spełniać swoje funkcje. Dlaczego? Główną rolę odgrywa w niej filtr i stawiając na produkty w niskiej cenie, element ten pozostawia wiele do życzenia. W takim razie jaka powinna być maseczka antysmogowa gdzie kupić, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje? Stawiajmy raczej na sprawdzonych producentów, obecnych na rynku od wielu lat.

Podstawowym kryterium wyboru maseczki antysmogowej powinien być filtr. Możemy odnaleźć więc wiele jego rodzajów takich jak węglowy, HEPA, łączony czy też bio. Zanim więc podejmiemy decyzje warto zapoznać się z zaletami i wadami każdego z nich. 

 

Related Posts