Są sytuacje, których nikt z nas nie chce doświadczyć, a jednocześnie, którym nie jesteśmy czasami w stanie zaradzić. Jedną z takich sytuacji jest moment, gdy w budynku, w którym prowadzimy firmę, pojawiają się gryzonie. Bez różnicy na to, czy będą to polne myszy, czy też szczury, są one niesamowitym zagrożeniem, któremu trzeba skutecznie zaradzić.

Czym jest deratyzacja?

deratyzacja w WarszawieGryzonie posiadają niesamowitą zdolność przystosowywania się niemalże do każdych warunków środowiska, a jeśli dodać do tego wysoką rozrodczość, czyni to je najdoskonalszymi zwierzętami na ziemi. Jednocześnie są one nosicielami wielu chorób, stając się realnym zagrożeniem dla ludzi i zwierząt domowych. Szczury i myszy przyczyniają się do rozprzestrzeniania chorób takich jak salmonella, dżuma czy toksoplazmoza. Jeśli produkujemy żywność mogą skazić ją odchodami lub zniszczyć zmagazynowane produkty. Szczury stanowią zagrożenie nie tylko dla naszej produkcji, ale również dla samego budynku, w którym przebywają, ponieważ mogą zniszczyć instalacje elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Dlatego tak ważne jest ich zwalczanie. Jeśli mieszkamy, np. w Warszawie, naprawdę szybko możemy znaleźć specjalistę, który zajmie się naszym problemem. Deratyzacja w Warszawie, podobnie jak w innych miastach, może być przeprowadzona bez wykorzystania chemii lub metodami na niej bazującymi. Do wyboru mamy więc pułapki sprężynowe lub żywołowne na gryzonie, a także trutki bazujące na antykoagulantach i rodentycydach ostrych.

Jeśli w lokalu, w którym przebywamy, zauważymy jakiekolwiek odchody, pamiętajmy, że natychmiast powinniśmy podjąć działania, mające na celu wyjaśnienie sprawy i zaradzenie problemowi. Gryzonie stanowią zbyt duże zagrożenie, byśmy mogli zaniedbać jakiekolwiek przesłanki o ich obecności.

 

Related Posts