Wnętrza biurowe znacząco różnią się od tych mieszkalnych. Najczęściej znajdziemy tu więcej szafek i biurek, mniej wyposażoną kuchnię i łazienkę. Zatem również i sprzątanie takiego pomieszczenia będzie wyglądało nieco inaczej. Wpływ na to ma również to, przez ile osób i jak często dana powierzchnia jest użytkowana.

Szybkie i skuteczne sprzątanie biur

fachowe sprzatanie biur wroclawNajczęściej w domu sprzątamy my sami, natomiast biura są sprzątane przez specjalistyczne firmy. One wiedzą, jak powinno przebiegać fachowe sprzatanie biur wroclaw. Taka akcja sprzątania organizowana jest przynajmniej dwa razy w tygodniu. Czasem odbywa się ona w trakcie pracy, czasem dopiero kiedy pracownicy wyjdą z biura. Samo sprzątanie zaczyna się od ścierania kurzy. Zalega on najbardziej na biurkach, ale i na szafkach, półkach, parapetach i innych. Drewniane meble często są myte specjalnymi płynami z dodatkiem olejów, które mają działanie pielęgnujące i konserwujące. Sprzęt elektroniczny, taki jak komputery, czy projektory, może być sprzątany jedynie przy użyciu delikatnych i specjalistycznych środków, używanie wody jest zabronione, bo mogłoby dojść do zwarcia lub uszkodzenia sprzętu. Podczas sprzątania biur musi zostać odkurzona wykładzina lub umyta podłoga. Okna myte są stosunkowo rzadko. Firmowa tolaeta najczęściej posiada jedynie sedes oraz umywalkę, natomiast kuchnia zlewozmywak, lodówkę, mikrofalówkę, stół z krzesłami. Sprzątnięcie takich pomieszczeń nie zajmuje dużo czasu, bo też nie zajmują dużej powierzchni.

Zdecydowanie sprzątanie biur i sprzątanie mieszkań to nie to samo. W biurach mamy do czynienia z innymi meblami, mniejszą liczną drobiazgów (np. brak pamiątek), jak również większą ilością sprzętu elektronicznego. Dobra ekipa sprzątająca w mgnieniu oka poradzi sobie z uprzątnięciem calości.

Related Posts