Jeżeli zamierzasz wygodnie i bezpiecznie przechowywać większą ilość oleju opałowego, warto zaopatrzyć się w odpowiedni zbiornik. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, więc stosunkowo łatwo znaleźć taki, który będzie odpowiadał twoim spersonalizowanym potrzebom.

Rodzaje zbiorników na olej opałowy

zbiornik na olej opałowyNajpopularniejszy materiał wykonania zbiorników to polietylen, który zapobiega wewnętrznemu rdzewieniu. Istnieje wiele kształtów i kolorów pojemników o różnych objętościach (najczęściej od 200 do 5000 metrów sześciennych – te o mniejszych gabarytach można składować nawet w niewielkich pomieszczeniach), możliwe jest także wyposażenie ich w dodatkowe akcesoria, w zależności od potrzeb. Najczęściej spotykany podział grupuje zbiorniki na jednopłaszczowe i dwupłaszczowe. Zbiornik jednopłaszczowy dla bezpieczeństwa powinien być umieszczany w innym, większym pojemniku, na wypadek uszkodzenia poszycia i wskutek tego – wycieku oleju. Nie dotyczy to zbiorników dwupłaszczowych, które posiadają dwie powłoki i w związku z tym są uznawane za dużo bezpieczniejsze. Dobrze wykonany pojemnik nie pozwala na przedostawanie się zapachu oleju na zewnątrz i jest wysoce odporny na uszkodzenia. Dzisiejsi producenci dbają również o to, by zbiornik na olej opałowy znajdujący się w ich ofercie spełniał wymagania dotyczące ochrony środowiska naturalnego i dlatego często wykonują je z ekologicznych materiałów, tak by po zużyciu można je było poddać recyklingowi.

Zbiorniki stanowią doskonały sposób na to, żeby magazynować olej opałowy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Można je swobodnie umieszczać w piwnicy, jak również przechowywać na zewnątrz, na przykład w ogrodzie. Wszystko zależy od preferencji użytkownika dotyczących zagospodarowania przestrzeni.

Related Posts