Najczęściej projektowane ogrody przez architektów krajobrazu to ogrody klasyczne. Każda osoba, która chciałby mieć przy domu taki ogród, musi odpowiedzieć sobie na dwa ważne pytania. Pierwszym z nich jest to, czego oczekuje się od ogrodu, a drugie to jak ma wyglądać efekt końcowy.

Dwie strefy ogrodu klasycznego: podjazd i ogród właściwy

projektowanie ogrodów trójmiastoMożliwości w przypadku ogrodów klasycznych jest naprawdę wiele. Do głównych założeń w trakcie projektowania ogrodu klasycznego należy połączenie funkcjonalności tego ogrodu z jego estetyką. Ogród ma być przede wszystkim praktyczny, ale również ładny. Dotyczy to zwłaszcza tych ogrodów przydomowych, które nie mają dużej powierzchni do zagospodarowania. Każdy ogród klasyczny jest dzielony na kilka ważnych stref. Pierwszą strefą ogrodu klasycznego jest wjazd na posesję. Oczywiście tym wszystkim zajmie się firma, która oferuje projektowanie ogrodów trójmiasto, ale klient jak  najbardziej może mieć swój udział w tworzeniu projektu. Wjazd na posesję jest wizytówką każdego domu jednorodzinnego, a więc wszystkie materiały oraz rośliny powinny zostać dobrze dobrane. Ta strefa musi najbardziej odpowiadać stylowi, w jakim wybudowany został dom. Obecnie bardzo popularne stało się stosowanie kostek brukowych, które układane są w fantazyjne wzory. Podjazd na posesję ozdabiany jest zazwyczaj kolumnami żywotników. Dzięki tym roślinom ogród klasyczny będzie wyglądał ładnie nawet zimą. Wokół chodnika mogą znaleźć się kuliste krzewy, donice.

Nie można zapomnieć też o kolorowych rabatach kwiatowych. Kolejną częścią ogrodu klasycznego jest ogród właściwy, w którym spędza się najwięcej wolnego czasu. W takim ogrodzie może znaleźć się oczko wodne, altanka, zestaw mebli ogrodowych, grill, a więc wszystko to, co jest potrzebne, by miło spędzić czas w ogrodzie wiosną i latem.

Related Posts