Nasza ulubiona gra planszowa doczekała się odnowionej edycji po niemal dziesięciu latach, i byliśmy naprawdę zachwyceni tym faktem. Czekaliśmy niecierpliwie ponad trzy miesiące, i gdy tylko pojawiła się w sklepach, byliśmy bodaj jednymi z pierwszych klientów, którzy ją kupili. Niestety, mimo długiego czekania, zawiedliśmy się bardzo.

Wysokiej jakości filament do druku 3d

filamenty do drukarkiElementy gry były wykonane jeszcze starymi metodami, i ogólnie wyglądały bardzo niechlujnie. Na tyle, byśmy przez chwilę poważnie zastanawiali się nad reklamacją i zażądaniem zwrotu pieniędzy. Na szczęście, kolega z ekipy z którą graliśmy często odwidział nas od tego pomysłu. Dość często używał on drukarki 3d do tworzenia niewielkich elementów z tworzywa sztucznego, i po wstępnym obejrzeniu figurek oznajmił, iż byłby w stanie bez większego trudu takowe zaprojektować i wydrukować, mając odpowiedniej jakości filamenty do drukarki. Wystarczyło tylko kupić odpowiednią ilość porządnego filamentu, i w kilka dni można było zastąpić mało reprezentacyjne figurki własnymi projektami. Wybór takiego materiału zostawiliśmy koledze, bo lepiej znał się na ich właściwościach i końcowym wyglądzie, aczkolwiek zrozumieliśmy z jego opisu, iż filament ma bardzo podobne cechy do mocnego plastiku modelarskiego, jakiego używano do odlewów figurek do gier bitewnych.

Dokładny projekt trójwymiarowy, w połączeniu z wysokiej jakości drukarką, jaką posiadał kolega oraz wspomnianym filamentem modelarskim pozwolił nam na stworzenie własnych figurek do gry, które wyglądały na tyle imponująco, iż wielu znajomych na forach entuzjastów planszówek zachciało takowe zamówić. Sprzedawaliśmy je oczywiście po cenie materiału, bo były one bardziej tworem fanowskim, aczkolwiek ich jakość i wykonanie było najwyższej klasy.

Related Posts