Jest mnóstwo sposobów na to, aby pomieścić w domu małe przedmioty i wcale nie musimy od razu dokupować do tego celu dodatkowych szafek. Wystarczy odrobina pomysłu, kreatywności, aby sprawić sobie przepiękne pudełka kartonowe, które będą pełniły rolę zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną.

Zastosowania lekkich kartonów fasonowych

lekkie kartony fasonowePudełka kartonowe są przedmiotem z którym każdy z nas miał styczność i to niejednokrotnie. Przeważnie pakowane są w nich większe zakupy, jak sprzęt elektroniczny, czy większego rozmiaru przedmioty. Lekkie kartony fasonowe służą także do przesyłki naszych zamówień, są łatwo dostępne na poczcie, czy w każdym papierniczym sklepie. Czy jednak tego typu kartony możemy wykorzystać jedynie do celów wysyłkowych? Oczywiście, że nie. Mogą bowiem stanowić dla nas idealną dekorację, a także miejsce na rzeczy, które często gubimy, bądź które dotychczas leżały porozrzucane gdzieś luzem. Do lekkich kartonów fasonowych przeważnie pakujemy stare przedmioty w domu i zanosimy je do piwnicy, bądź na strych. Tymczasem wystarczy odrobina wyobraźni, nieco papieru dekoracyjnego, nożyczki, klej i ewentualnie ozdobna wstążeczka, aby stworzyć prawdziwe cudo. Ozdobienie takich kartonów jest banalnie proste, a jeśli nie mamy pomysłu na sposób ozdobienia, zawsze możemy skorzystać z filmików instruktażowych dostępnych w sieci. Czasami też sam papier ozdobny jest już na tyle piękny, iż nie potrzeba dodawać do niego innych elementów. Wystarczy zatem, że okleimy brązowy karton pięknych papierem i gotowe!

Rzeczy przechowywane na naszych półkach szybko się kurzą i często wymagają przecierania chociażby wilgotną ściereczką, co potrafi być na dłuższą metę nużącym zajęciem. Pakując wszystko w kartony pozbywamy się tego problemu, a wnętrze naszego pomieszczenia zaczyna wyglądać nie tylko bardziej estetycznie, ale i nowocześnie, bowiem takie przystrojone kartony są ostatnimi czasy prawdziwym hitem!

Related Posts