Praktycznie każdy z nas w naszym domu posiada wykładziny. W kuchniach często znajdują się na podłogach wykładziny PCV natomiast w salonie mogą to być wykładziny dywanowe. W przypadku tych pierwszych ich pielęgnacja jest bardzo prostym zadaniem. Gdy pojawi się plama na takiej wykładzinie to jej wyczyszczenie zajmie dosłownie kilka sekund. Natomiast w przypadku wykładziny dywanowej mamy zdecydowanie poważniejszy problem.

Skuteczne czyszczenie wykładzin

czyszczenie wykładzin warszawaWykładziny dywanowe, podobnie jak i same dywany składają się z dwóch głównych elementów. Pierwszym z nich jest osnowa znajdująca się od spodniej strony a drugim elementem jest zaś runo. Gdy zdarzy nam się taka sytuacja, że wylejemy coś na naszą wykładzinę to często zanieczyszczenia dotyczyć mogą zarówno runa jak i osnowy. W związku z tym samodzielnie nie będziemy w stanie łatwo takich zabrudzeń usunąć. Obecnie funkcjonują jednak specjalne firmy, które zajmują się czynnością jaką jest czyszczenie wykładzin Warszawa jest zaś jednym z tych miast, w którym można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy o których wcześniej wspomniano. Okazuje się, że czyszczenie wykładzin dywanowych może być bardzo skuteczne i niekiedy trwać będzie krótko. Sporo tutaj zależy od tego z jak poważnymi zabrudzeniami mamy do czynienia. Jeśli chodzi o zabrudzenia powierzchowne to świetnie sprawdzić się może metoda ekstrakcyjna. Sposób ten wykorzystywany jest przez wiele firm.

W ekstrakcyjnym czyszczeniu dywanów czy wykładzin chodzi o to, że na powierzchnię zabrudzonego materiału nakładana jest cienka warstwa piany aktywnej, która może wnikać głęboko w strukturę naszych włókien. W efekcie dochodzi do rozbijania zanieczyszczeń. W metodzie ekstrakcyjnej wykorzystywany jest specjalny odkurzacz piorący o dużej mocy.

 

Related Posts