Jednorazowe opakowania i akcesoria są przeważnie stosowane w gastronomii, w barach wydających dania na wynos czy na przyjęciach dla dzieci. Chyba wszystkie maluchy lubią pić napoje ze słomek, bo wtedy znacznie lepiej smakują.

Ile kosztuje biodegradowalna słomka?

tanie słomki biodegradowalneJeszcze do niedawna w sprzedaży mogliśmy kupić jedynie plastikowe słomki, które były dostępne w wielu kolorach i rozmiarach. Proste, zgnane czy zawijane były przeważnie stosowane na różnego rodzaju imprezach w domach czy w plenerze. Obecne prawo zakazuje produkcji i sprzedaży słomek z plastiku na rzecz modeli wykonanych z surowców biodegradowalnych. Obawiano się czy będą one równie wytrzymałe i funkcjonalne, ale było to bezpodstawne, ponieważ nowe rurki do picia są niemalże perfekcyjne w swoim wykonaniu. Tanie słomki biodegradowalne kupimy dziś niemalże w każdym sklepie ogólnospożywczym czy w supermarkecie. Wyglądają identycznie, choć nie mają tyle kolorów co ich poprzednicy, ale to mała szkoda w porównaniu z neutralnym wpływem na środowisko. Słomki są najczęściej wykonane z trzciny cukrowej, bambusa lub papieru, które w całości ulegają rozkładowi w przyrodzie. Producent słomek z bambusa deklaruje, że ich wytrzymałość przy codziennym stosowaniu wynosi nawet osiem miesięcy, zatem można je wielokrotnie używać, a nie wyrzucać po każdym zastosowaniu. Kiedy ich jakość nie pozwala już na korzystanie z nich, to wystarczy je wrzucić do odpowiedniego pojemnika w biodpadami lub do kompostownika jeżeli posiadamy w domu.

Ceny słomek z surowców biodegradowalnych są nieco droższe niż plastikowych, ale ich wytrzymałość jest duża, zatem starczą na wiele zastosowań. Z wyglądu ekologiczne słomki niczym się nie różnią od swoich poprzedników, a więc nie powinny zrobić różnicy konsumentom.

Related Posts