Od kiedy nasza polska reprezentacja piłki nożnej zaczęła odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej, to znacząco wzrosło zainteresowanie tym sportem. Już dwuletnie dzieci są zapisywane do szkółek piłkarskich dla najmłodszych zawodników. Mają tam do czynienie z małymi bramkami i piłkami.

Z czego jest wykonana bramka piłkarska?

bramki piłkarskie dla dzieciBramki są dostępne w wielu rozmiarach, tak aby gra w nogę była bezpieczna dla każdego dziecka. Mogą one być wykonane w całości z jednego kawałka tworzywa, albo wymagające złożenia. Dla najmłodszych, paroletnich dzieci, najlepsze są małe bramki wykonane z plastiku, do których się strzela gole z miękkiej piłki silikonowej, albo gumowej. Ważą maksymalnie dwa kilko i są bezpieczne dla maluchów. Dla starszego dziecka, konieczna jest profesjonalna bramka, która zachowuje się podobnie jak ta, którą widzimy na meczach piłkarskich. Bramki piłkarskie dla dzieci mogą być wykonane z aluminium, albo wysokogatunkowej, lekkiej stali nierdzewnej, która wytrzyma najmocniejsze uderzenia. Pionowe słupki i cały stelaż są idealnie wyważone, dzięki zastosowaniu lekkiego włókna szklanego, neutralizującego ciężar stali. Siatka przymocowana do stelaża może być wykonana z grubej, bawełnianej nici, albo z wytrzymałego poliestru. Bramki piłkarskie dzielą się na bramki do piłki halowej i klasyczne do stosowania na murawie boiska. Bramkę do gry dla dziecka można postawić niemalże na każdym podłożu. Może to być trawa w ogrodzie, czy płyta betonowa na podwórku koło domu.

Gra w piłkę nożną małego dziecka zawsze powinna się odbywać pod czujnym okiem opiekuna, ponieważ mimo bezpiecznych sprzętów, zawsze się coś może wydarzyć. Piłkarskie bramki kupimy w dużych sklepach z wyposażeniem sportowym, albo w centrach handlowych jako okazyjne towary.

Related Posts