Zawiesia pasowe, to paski o różnej długości i szerokości, wykonane z wytrzymałych materiałów, zakończone hakami lub pętlami, które służą do zabezpieczania różnych przedmiotów w transporcie. Dotyczy to zarówno transportu rzeczy małych, domowych, jak i transportu przemysłowego.

Z czego zrobione są zawiesia?

poliestrowe zawiesia pasowe W każdym przypadku, transportowany przedmiot lub urządzenie powinien być przymocowany do podłoża środka transportowego, za pomocą zawiesia pasowego, aby zabezpieczyć go przed przesuwaniem. Najczęściej pas zabezpieczający przylega bezpośrednio do transportowanego przedmiotu, dlatego najczęściej stosowane są poliestrowe zawiesia pasowe. Gładki poliester nie spowoduje uszkodzenia przedmiotu, który zabezpiecza. Poza tym jest to bardzo silny i wytrzymały materiał. Ma on udźwig nawet do 20 ton. Zatem ma bardzo szerokie zastosowanie we wszystkich rodzajach transportu. Szczególnie, jeśli transportowane urządzenie lub przedmiot nie znajdują się w skrzyni lub innym opakowaniu, to bezpośrednie zabezpieczenie takim elastycznym i miękkim zawiesiem jest idealne. Warto nadmienić, że zawiesia pasowe o mniejszym udźwigu, węższe i krótsze mają niemałe zastosowanie w gospodarstwie domowym i warto je mieć wśród domowych niezbędników. Świetnie nadają się do zabezpieczania przedmiotów przewożonych przyczepkami do samochodów osobowych. Bagaż przewożony na dachu samochodu też wymaga zabezpieczenia. Nie ma problemu z zakupem zawiesi.

Takie zwykłe, o mniejszym udźwigu, na potrzeby domowe, można znaleźć w każdym markecie lub w sklepie branżowym. Natomiast te przemysłowe kupuje się u producentów, w ich sklepach internetowych, podając wymagane parametry. Znajdzie się tutaj każdy potrzebny rozmiar i udźwig zawiesia pasowego w różnych kolorach – niezawodnego.

Related Posts