Każdy z nas zapewne miał problem ze swoim komputerem. Zdarzają się jego samoistne awarie, uszkodzenia mechaniczne i zalania. Wskutek takich zdarzeń komputer nieodwracalnie może stracić sprawność, lecz co gorsze – dochodzi do utraty wszystkich, zapisanych na dysku danych.

Jak odzyskać dane z dowolnego nośnika?

recovery - odzyskiwanie danychKażdy zepsuty komputer, na którym mieliśmy zapisane ważne dane i pliki, należy jak najszybciej oddać do punktu, trudniącego się odzyskiwaniem danych. Oczywiście nie musimy zanosić całego urządzenia, ale wystarczy sam nośnik, czyli w tym przypadku twardy dysk. Pierwszym etapem pracy z utraconymi danymi jest diagnoza. Na tym poziomie dokonuje się weryfikacji uszkodzenia i dobiera odpowiednią metodę odzyskiwania danych. Dzięki tej metodologii można określić wstępnie czas i koszt całego procesu. Diagnoza w przypadku większości firm jest bezpłatna. Zatem jeżeli interesuje nas recovery – odzyskiwanie danych, to należy znaleźć takie usługi w internecie. Na szczęście firm, zajmujących się tego rodzajem działalności jest coraz więcej i nie będziemy z tym mieli najmniejszego kłopotu. Odzyskiwanie danych nie dotyczy jednak tylko komputerów. Usługa recovery obejmuje również tablety, karty pamięci, laptopy, przenośne dyski twarde i telefony komórkowe. Tak naprawdę da się odzyskać dane z każdego typu nośnika pamięci, ale wszystko zależy od stopnia sprawności fachowców, pracujących w firmach, które trudnią się odzyskiwaniem danych. Usługa recovery może też zostać zamówiona w trybie express, wtedy odzyskamy nasze dane nawet w 24 godziny.

Usługa recovery jest coraz bardziej popularna i jest na nią coraz większe zapotrzebowanie. Nie ma się czemu dziwić, wszak każdy z nas ma w domu kilka urządzeń mobilnych, na którym przechowuje dane. Patrząc statystycznie, zepsuje się co najmniej jedno na dziesięć wyprodukowanych urządzeń.

Related Posts