Każdy wie o tym, że dbanie o zęby sprawia, że będziemy mogli się nimi cieszyć przez wiele lat. Niestety są sytuację, w których wymagana jest proteza zębowa. Jest ona potrzebna każdemu, kto nie ma zębów, aby mógł żuć jedzenie oraz ładnie wyglądać. Czy zakładanie jej boli?

Protezy zębowe a komfort

protezy zębowe chorzówSamo zakładanie protezy zębowej nie jest bolesne. Tylko podczas robienia odlewu dziąseł należy się przygotować na pewien dyskomfort. Jest to uczucie nieprzyjemne, ale warto, ponieważ dobrze dobrana proteza będzie nam służyć na długie lata spełniając swoje ważne funkcje. Wszystkie protezy zębowe Chorzów muszą być dobrze dopasowane przez protetyka. Pierwsze dni noszenia to czas adaptacji. W tym czasie można odczuwać pewnego rodzaju ucisk lub ból, ale jest to jak najbardziej normalne, ponieważ zarówno dziąsła, jak i cała szczęka w tym mięśnie musza się do protezy przyzwyczaić. Podobnie jest w przypadku aparatów ortodontycznych. Jeśli czas bólu się przedłuża trzeba zgłosić się do protetyka w celu poprawek i ponownego odlewu. Dzięki temu unikniemy dyskomfortu. Aby szybciej przyzwyczaić się do noszenia protez zębowych i uniknąć bólu adaptacyjnego, warto jest powoli żuć pożywienie. Gwałtowne ruchy mogą powodować uszkodzenia dziąseł nieprzystosowanych do żucia w protezie. Przydatne stają się również wszelkie kremy mocujące do protez, które uniemożliwiają ich wypadanie i obcieranie podczas jedzenia i mówienia. Trzeba także dobrze dbać o higienę jamy ustnej oraz samej protezy.

Dzięki zastosowaniu powyższych zasad zapewnimy sobie komfort podczas noszenia protezy zębowej. Cierpliwość w czasie okresu adaptacyjnego popłaca, ponieważ dobrze dobrana proteza zębowa w późniejszym czasie jest całkowicie nieodczuwalna, a to jest bardzo istotne z punktu widzenia pacjenta.

Related Posts