Minimalistyczny wystrój wnętrz, zarówno tych biurowych, jak i mieszkalnych, zyskuje coraz większą popularność wielu osób. Jednym z elementów, który wpisuje się coraz częściej w tego typu aranżacje są betonowe płyty ścienne. Występują w wielu wzorach, wielkościach i kolorach, przez co dają niezwykle wiele możliwości projektantom i inwestorom. Gdzie można wykorzystać ten rodzaj okładziny ściennej? 

Dekoracyjny beton na ścianę 

płyta betonowa na ścianęWiele osób wybierając rodzaj okładziny do swoich wnętrz zastanawia się, czy warto stosować właśnie takie rozwiązanie. W końcu płyta betonowa na ścianę to dość awangardowe rozwiązanie. Posiada jednak niezwykle wiele zalet. Przede wszystkim elementy tego rodzaju są bardzo trwałe. To ogromna zaleta, szczególnie, że remonty wykonuje się zwykle raz na kilka lat. Płyty betonowe przetrwają więcej niż jedno odnawianie ścian, a dzięki swojej uniwersalności, wpasują się świetnie w różnego rodzaju aranżacje. Pasują zarówno do jasnych kolorów, jak i tych ciemnych, które z nimi kontrastują. Również w kwestii wyposażenia wnętrz jest to materiał dość uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Na rynku dostępne są też płyty do kuchni oraz łazienek – pokryte są zwykle specjalną powłoką zabezpieczającą elementy przed wodą. Betonowe kafle ścienne sprawdzą się też w małych i dużych pomieszczeniach – wystarczy jedynie odpowiednio dobrać ich wielkość oraz kształt. 

Wśród okładzin na lata płyty betonowe z pewnością należą do tych najtrwalszych. Właściwości dekoracyjne można także modyfikować stosując różne metody montażu elementów. Niektóre płyty przykleja się bezpośrednio do ściany, a inne mocuje za pomocą kołków montażowych. Pięknie prezentują się także systemy bez spoin, które są bardzo estetyczne i eleganckie. 

Related Posts