Chcąc odpowiednio zabezpieczyć np. wybrany fragment muru przed uderzeniem w niego przez parkujące pojazdy, należy zastosować odpowiednie elementy, dzięki którym wyznaczona zostanie granica do której dany pojazd może podjechać. Dzięki zastosowaniu takich elementów możemy być pewni, iż np. na parkingu żaden pojazd nie uszkodzi muru, co mogłoby doprowadzić do uszkodzeń konstrukcji całego budynku.

Trwała bariera, czyli zastosowanie odbojnic

odbojnice staloweMyśląc o odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni parkingu czy wjazdu do magazynu, warto pomyśleć o montażu odpowiednich odbojnic dzięki którym parkujące samochody będą wiedziały jak blisko muru mogą podjechać. Takie odbojnice stalowe wykonane są z wysokiej jakości stali, co gwarantuje, iż są one trwałe i wytrzymałe. Przy ich montażu wykorzystuje się specjalne śruby, zapewniające że dana odbojnica będzie nieruchoma i odporna na wszelkiego typu uderzenia. Dobierając je warto zwrócić uwagę na ich kształt oraz wygląd. Jest to bardzo istotne, ponieważ taki element powinien być pomalowany w odpowiednie kolory, tak aby był widoczny dla kierowcy co umożliwi mu odpowiednią reakcję w czasie np. cofania. Jeśli chodzi o ich kształt to warto zadbać o to aby były one jak najbardziej dopasowane do miejsca które mają one osłaniać, gdyż zwiększy to ich skuteczność. Koszt montażu takich odbojnic jest zależny od wybranej ich wielkości oraz kształtu i koloru. Są one dostępne w sklepach oferujących środki bezpieczeństwa i higieny pracy, gdzie znajdziemy ich szeroki wybór.

Odpowiednia ochrona budynku przed uderzeniem wymaga zastosowania właściwych elementów, dzięki którym będziemy mieć pewność, że spełnią one swoją rolę. Opisane powyżej rozwiązanie da nam pewność, iż żaden parkujący samochód nie doprowadzi do uszkodzenia danego obiektu.  

Related Posts