Kompresor jest rodzajem sprężarki więc maszyną, która za zadanie ma, sprężenie gazów do wysokich ciśnień , wtłaczania go do dowolnego układu – obiegu bądź wymuszenie jego przepływu.  Ze względu na pełnioną zadaniowość kategoryzujemy je na dwa rodzaje : kompresory wyporowe i kompresory przepływowe.

Wykorzystanie kompresora olejowego 200l

kompresor olejowy 200lMożemy nie do końca widzieć, czy zdawać sobie sprawę, gdzie możemy się z takim urządzeniem spotkać. Pierwsze, najbardziej popularne miejsce, to stacja benzynowa. Niemal każdy z nas tam bywa i sprawdza opony przy swoim aucie. Dopompowuje powietrze do kół swojego pojazdu. Jak się to robi? Ano właśnie za pomocą kompresora. Zastosowanie znajduje również w warsztatach samochodowych. Kompresor olejowy 200l może też znaleźć zastosowanie w zakładach lakierniczych jak również może być z powodzeniem stosowany do zasilania narzędzi pneumatycznych. Znajdziemy gp w wielu firmach i fabrykach, na linach produkcyjnych i montażowych.  Dzięki niemu możemy używać wszelakich wkrętarek, znakowarek, szlifierek czy młotów pneumatycznych. Mniejsze kompresory, bezolejowe, możemy wykorzystać z powodzeniem i do zwykłych codziennych, domowych potrzeb. Jak dmuchanie dużych przedmiotów gumowych np. pontonów czy materacy, możemy wykorzystać  je do przedmuchiwania tj. czyszczenia ciężko dostępnych miejsc. Jego zastosowanie często zależy od naszej wprawy i pomysłowości.  Jeśli tylko zapewnimy mu odpowiednie warunki pracy i przechowywania , najważniejsze jest tu wykluczenie wilgoci z powietrza podczas użycia i składowania, możemy być pewni, że posłuży nam długie lata  .

Każdy kto choć trochę ma w swoim życiu i pracy do czynienia z maszynami i mechaniką z pewnością doceni takie urządzenie w swoim warsztacie, garażu czy gospodarstwie rolnym. Idealny do szlifowania, pompowania, czyszczenia czy malowania. Niepozorny pomocnik przydatny w każdym obejściu i gospodarstwie domowym.

Related Posts