Urodziny to taki „wyjątkowy” dzień, który niektórzy z nas omijają, a inni chętnie celebrują. Nie wszyscy lubimy świętować, szczególnie gdy nasz wiek nas nie zadowala. Jednak zdecydowana większość świętuje dzień swoich urodzin w gronie rodziny i znajomych. Coraz rzadziej jednak szykujemy ucztę w domu, a raczej traktujemy to jak okazję do wyjścia.

Urodziny w restauracji azjatyckiej

restauracja azjatycka w gdańskuW tym roku i ja postanowiłam przełamać tradycję i urodziny spędzić poza domem. Wiedziałam, że oszczędzi mi to mnóstwa pracy, a przyniesie mnóstwo radości. A chyba o to chodzi w urodzinach, aby miło spędzić czas. Chciałam jednak wybrać się w niebanalne miejsce i spróbować czegoś nowego. Nigdy nie próbowałam kuchni azjatyckiej, więc postanowiłam, że to będzie mój cel do zrealizowania. Okazało się, że restauracja azjatycka w gdańsku to bardzo popularna miejscówka, bo znalazłam ich… kilkanaście w całym mieście! Nie mając żadnego doświadczenia, pokierowałam się opiniami z Internetu i wybrałam wygodną lokalizacyjnie, ale też z dobrą renomą. Wnętrze na zdjęciach wydawało się niezwykle przytulne w stylu japońskim, więc tym bardziej mnie zachęciło. Zamówiłam stolik oraz przystawki na początek – różne rodzaje sushi, żeby każdy mógł czegoś spróbować. Resztę zamówienia pozostawiłam gościom do dowolnego wyboru. Początkowo znajomi byli zaskoczeni moim zaproszeniem nie do siebie. Jednak przyszli wszyscy, jak się umówiliśmy i kolacja udała się doskonale. Od czasu moich urodzin nie byłam jeszcze u żadnego z nich w domu – chadzamy do różnych ciekawych lokali w całym Trójmieście.

Pomysł z wyjściem na urodziny okazał się dobry i dla mnie, i dla moich gości. Wszyscy mogliśmy spróbować czegoś nowego, posiedzieć w miłym klimacie i nikt nie stresował się tym, co wypada, a co nie. Było wesoło, przyjaźnie i smacznie! A za rok postanowiłam zabrać ich do restauracji gruzińskiej.

Related Posts