Hodowca, którzy zamierza wyposażyć swój budynek inwentarski w odpowiednie wentylatory, powinien dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnych urządzeń. Znaczenie ma przede wszystkim energooszczędność wentylatorów. Na rynku dostępne są różne sprzęty i na pewno nie każdy z nich zasługuje na uwagę.

Dostęp do świeżego powietrza dzięki wentylatorom

wentylatory do chlewniNajlepiej kupować wentylatory w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży wyposażenia do budynków gospodarskich. Takie sklepy działają również w internecie. W budynkach inwentarskich znajdują się różne urządzenia. Ogólnie rzecz biorąc, klimat jaki panuje w tych budynkach nie zawsze sprzyja tym urządzeniom. Szczególnie dotyczy to budynków inwentarskich, w których utrzymywane są takie zwierzęta jak trzoda chlewna czy drób. Dlatego wentylatory do chlewni należy wybierać rozsądnie. Dobry wentylator powinien być odpowiednio zabezpieczony. Tylko to gwarantuje mu długoletnią żywotność. Niezabezpieczone wentylatory do chlewni bardzo szybko się psują. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, czy wentylator do chlewni jest cichy. Głośno działające wentylatory mogą wywoływać stres u zwierząt. Stanowią one po prostu bodziec stresowy. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak głośny jest dany wentylator przed jego zakupem. Dobry wentylator powinien mieć możliwość płynnej regulacji i to w bardzo szerokim zakresie. Dodatkowo wentylator powinien generować oszczędności. Po co tak naprawdę potrzebne są wentylatory w budynkach inwentarskich?

Wszędzie tam, gdzie utrzymuje się dużo zwierząt, dochodzi do powstawania różnych produktów przemiany materii, które zawierają toksyczne substancje. Są one szkodliwe nie tylko dla człowieka, ale również dla samych zwierząt gospodarskich. Dlatego zwierzęta gospodarskie powinny mieć stały dostęp do świeżego powietrza z zewnątrz.

Related Posts