Kuchnia jest sercem każdego domu, centrum życia rodziny. Przy kuchennym stole spotykamy się na rodzinnych posiłkach, integrujemy się i świętujemy. W kuchni, przeciętna kobieta, spędza sporą część swojego życia, bo często jest to pomieszczenie, będące typowo kobiecym królestwem. Chwilowo tylko użyczanym naszym mężczyznom.

Corian prawdziwym cudem kuchennym

blaty corianKażda z nas zasługuje na to, aby to nasze królestwo było piękne, przyjazne, przytulne i funkcjonalne. Co możemy zrobić aby takie właśnie było? Bardzo istotne jest wyposażenie i nie chodzi tu bynajmniej tylko o najnowszej generacji , wypasione maszyny czy roboty, które wykonają za nas pracę, bądź nam ją ułatwią. Podstawą są meble i ich wykończenie. Ich dopasowanie do naszych potrzeb . Przestrzeń robocza,  jaką nam stwarzają. Każda gospodyni domowa, doceni  z pewnością, duże powierzchniowo blaty. Jeśli do tego, będą one tak dobre jakościowo  jak blaty corian, to będzie to na pewno  trwały i stabilny  fundament kuchennego królestwa. Wykonane z bardzo trwałej żywicy akrylowej z dodatkiem naturalnych minerałów i pigmentów są niezwykle dekoracyjne  i praktyczne. Mogą imitować kamień naturalny bądź być  jednolite kolorystycznie, to umożliwia ich zastosowanie do mebli o każdej strukturze i laminacie.  Łatwe i proste w utrzymaniu czystości. Użyte tworzywa budulcowe,  nie sprzyjają rozwojowi grzybów i bakterii. Po każdej pracy,wystarczy przemyć powierzchnię blatu ciepłą wodą i wytarzeć do sucha. Są  odporne na ścieranie i wysokie temperatury. Swobodnie i spokojnie możemy wykonywać nasze kuchenne prace bez obaw, że przez pośpiech bądź nieostrożność , zarysujemy je czy uszkodzimy.

Wszystkie powyższe cechy i walory sprawiają, że nie jest to produkt tani, aczkolwiek z pewnością  wart swojej ceny. Jest prostszym i wygodniejszym w użytkowaniu, zamiennikiem blatów kamiennych. Łatwiejszy w montażu  i obróbce, a co za tym idzie, bardziej elastyczny w  dopasowaniu i formowaniu do pożądanych kształtów i wymiarów.

 

Related Posts