Niektóre miejsca parkingowe zarezerwowane są dla specjalnych osobistości, takich jak ważni politycy, prezesi wielkich korporacji czy też znani artyści przyjeżdżający na swój występ. Niestety żyjemy w czasach, kiedy coraz trudniej o kulturalne zachowanie, dlatego postawienie zwykłej tabliczki informującej o rezerwacji miejsca może nie wystarczyć…

Zastosowanie blokujących słupków

blokujący słupek u 12cŻeby zyskać pewność, że dane miejsce parkingowe lub nawet cały plac będą przeznaczone wyłącznie dla określonego grona osób, stosowano do niedawna bramki oraz szlabany otwierane na pilota. Z czasem jednak wynaleziono rozwiązanie, które prezentuje się o wiele lepiej i robi ogromne wrażenie – blokujący słupek u 12c to innowacyjny sposób na zamknięcie wjazdu na parking oraz inne miejsca, na których ruch jest ograniczony. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest on chowany pod powierzchnią chodnika. To całkowicie zautomatyzowany system uruchamiany zdalnie lub – w przypadku problemów z zasilaniem – manualnie. Rozwiązanie zrobiło piorunujące wrażenie na wielu użytkownikach, dlatego można je coraz częściej spotkać – zwłaszcza w siedzibach ogromnych korporacji, które idą z duchem czasu i otwierają się na wszelkie nowinki technologiczne. Słupki wykonane są najczęściej z wysokiej jakości stali odpornej na oddziaływanie wszystkich szkodliwych czynników, takich jak silne opady deszczu, intensywny wiatr czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu nie pokrywają się korozją i mogą służyć przez bardzo długi czas.

Największym atutem automatycznych słupków blokujących jest to, że prezentują się one wyjątkowo estetycznie, dlatego doskonale wpasowują się w otoczenie wszelkich skwerów czy deptaków, które bywają czasowo zamykane dla ruchu samochodowego – słupki odblokowuje się jedynie przy okazji ważnych uroczystości.

Related Posts