W województwie dolnośląskim, u podnóża Gór Stołowych, położone jest jedno z najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Kudowa Zdrój, bo o niej mowa, może się poszczycić dużą ilością turystów praktycznie przez cały rok. Ludzie w różnym wieku korzystają ze zdrowotnych właściwości tutejszych wód i ze świeżego, ożywczego powietrza.

Turystyczne atrakcje w znanym uzdrowisku

kudowa zdrój - atrakcje dla turystówJednym z najbardziej znanych uzdrowisk w naszym kraju jest Kudowa Zdrój. Miejscowość ta położona jest na południu Polski, u podnóża Gór Stołowych. Słynie przede wszystkim z malowniczych krajobrazów oraz wód leczniczych. Można by pomyśleć, że skoro jest to uzdrowisko, to przyjeżdżają tu tylko osoby starsze lub mające problemy zdrowotne. Okazuje się jednak, że osoby w różnym wieku przyciąga kudowa zdrój – atrakcje dla turystów są tu bardzo mocno urozmaicone. Oczywiście jednymi z najważniejszych punktów turystycznych jest park uzdrowiskowy, ale także malownicze miejsca w parku krajobrazowym. Istnieje tu dużo malowniczych szlaków, idealnych na spacery. Poza tym warto odwiedzić w Kudowie bardzo ciekawe muzea oraz zwiedzić kilka interesujących zabytków architektonicznych. Wśród nich jest na przykład kaplica czaszek, powstała w osiemnastym wieku. W trakcie sezonu letniego jest w Kudowie dostępnych też mnóstwo atrakcji dla dzieci, dzięki czemu śmiało można się tutaj wybrać z całą rodziną. Wypoczynek w Kudowie Zdrój jest na pewno odskocznią od codzienności. Można poprzebywać blisko natury i przy okazji zoabaczyć wiele ciekawych rzeczy.

Można by pomyśleć, że miejscowości uzdrowiskowe raczej nie będą przyciągać sporych grup turystów. Na przykładzie Kudowy Zdrój widać jednak, że malowniczy położenie połączone z licznymi zabytkami może przyciągać rzesze turystów co roku w różnym wieku.

Related Posts